Különleges kezdeményezés a Várnegyedben

A június 3-ai nyitóeseményén a Budavári Palotanegyed megújult Csikós udvarán a Danubia Zenekar képzett muzsikusai és a Máltai Szimfónia hátrányos helyzetű, tehetséges ifjú zenészei lépnek fel a Közös Hang című produkcióban.

Mint ezzel kapcsolatos közleményükben írják, a Budavári Palotanegyed megújulása során fontos szempont a Várkapitányság számára, hogy az újjászületett épületeket és közterületeket megnyissa a nagyközönség előtt.

Június 3-án délután a Csikós udvaron ingyenes koncertet hallgathatnak meg az érdeklődők a Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetségének Grand Opening – Összefogás című koncertsorozata nyitó eseményeként. A kezdeményezés során 15 hazai város kiemelt helyszínén találkozhat 15 nagyszabású zenei rendezvénnyel a közönség.

A sorozat első alkalma a Közös Hang című produkció lesz a Csikós udvaron a Danubia Zenekar és a Máltai Szimfónia program zenekarának közös előadásában, Hámori Máté, Liszt Ferenc-díjas karmester vezényletével.

A Közös Hang – Zenével az integrációért elnevezésű projekt 2021 szeptemberében indult a Danubia Zenekar és művészeti vezetője, Hámori Máté irányításával. Célja az ország elmaradott régióiban élő, zenét tanuló gyerekek integrációja, és családjaik meggyőzése, hogy van eredménye a zenébe fektetett erőfeszítésnek.

A Máltai Szimfóniával való együttműködés során a zenekar tagjai rendszeresen együtt zenélnek a felzárkózó településeken élő ifjú zenészekkel, előkészítve a fellépéseket, ahol a gyerekek és a zenekar kimondottan ezekre az alkalmakra készült műveket mutat be klasszikus zenei motívumok és cigány dallamok felhasználásával.

Forrás: Várkapitányság


Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben

Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben 

A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái lépnek majd színpadra.
Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja

Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja 

Bejelentették a teljes zenei programot a STRAND Fesztivál szervezői.
Halló, itt a Kiscelli Múzeum!

Halló, itt a Kiscelli Múzeum! 

A telefonálás történetébe nyújt bepillantást a Kiscelli Múzeum legújabb időszaki kiállítása.
Úszóünnep a Lágymányosi-öbölben

Úszóünnep a Lágymányosi-öbölben 

Közel 2000 úszóval rekordot döntött a 3. MOL Campus Öbölúszás.
Jelentős növekedés várható az utasbiztosítások piacán

Jelentős növekedés várható az utasbiztosítások piacán 

Az utazók zöme Európában nyaral, belföldön is sokan terveznek üdülni.
Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson

Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson 

A Balaton-átúszás 5,2 km-es távján 10500-an vágnak majd neki, hogy Révfülöpről átússzanak Balatonboglárra.
Ízek, illatok, zongora, Balaton

Ízek, illatok, zongora, Balaton 

Nem minden nap láthatunk olyan zongorát a balatoni utcákon, amelyet külön biztonsági szakemberek őriznek.
Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden

Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden 

Közel kétszáz, a Balaton térségében tanuló általános és középiskolás ismerkedhetett meg a vitorlázással három napon keresztül Balatonfüreden, a Kékszalag Portban.
Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján

Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján 

Van egy hely Budapesten, ahol a tudomány több száz éves öröksége, legendás történetek és modern kérdések találkoznak.
Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten

Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten 

Június 26–27-én Budapestre érkezik a China Brand Fair, Közép-Európa egyik legnagyobb kínai üzleti és kulturális rendezvénye.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.