Radányi Orsolya a főzde szíve-lelke, aki szerint a Sörmanufaktúrának nem célja a széles körű értékesítés, sokkal inkább szeretné kiszolgálni Etyek vonzáskörzetét, néhány éttermet, panziót és boltot, gasztrofesztiválokon megjelenni, valamint webshopot üzemeltetni. A tulajdonosok számára a kisüzemi előállítás azt is jelenti, hogy van lehetőség kísérletezni, egyedi receptúrákat megalkotni, szezonális ízeket főzni és személyes kapcsolatban maradni a fogyasztókkal.
- Etyeknek fontos a gasztroturizmus és ezt szeretnénk színesíteni, szélesíteni, hiszen van itt csokis, sajtos, mézes, szörpös, borászat, miért ne lehetne „sörész” is? – mondta lapunknak. – Eleinte furcsán néztek ránk, csodálkoztak, honnan jött az ötlet, hogy egy boros vidéken saját készítésű sör is legyen, de hamar elfogadták és azóta már pincészetek is rendelnek tőlünk, mert rájöttek, hogy a bor, az étel és a pálinka mellett elfér a sör is… Így teljes a paletta. Bemutatkoztunk az áprilisi etyeki pikniken is, kitelepültünk a gasztrosétányra és jó volt a fogadtatásunk, szépen fogyott az általunk gyártott hétféle sörből. Segíti a családi vállalkozásunkat Budapest közelsége, a hazai turizmus fellendülése és az, hogy a környéken nincs ilyen házi sör.
Modern tradíció. Ez volt az egyik vezérelv. Kisüzemi előállításban követve a nemes hagyományokat a lehető legnagyobb gondossággal eljárni az alapanyag beszerzéstől a főzdei folyamatokon át a palackozásig. Hagyni a sört elég ideig a tartályban, szűretlenül palackozni, sőt a magyar piacon egyedülálló módon ún. élősört előállítani, ami azt jelenti, hogy a palackozás előtt a sörhöz friss élesztőt és sörlevet kevernek. A lepalackozott söröket ezután szobahőmérsékleten tárolják, hogy a friss élesztő megindíthassa a másodlagos erjesztést, melynek során a sör szénsavval telítődik - a végeredmény egy komplex ízvilágú, testes, kellemesen buborékos, pasztőrözés nélkül is sokáig eltartható sörkülönlegesség, olyan, mint a frissen csapolt sör.
Radányi Orsolya és férje a Kertészeti Egyetem élelmiszeripari karán ismerkedtek meg, Belgiumban voltak ösztöndíjasok, ahol belekóstolhattak a belga sörkultúrába, Etyekre költözve pedig a magyar borkultúrával – gondoltak hát egy merészet, de innen már ismert a történet…