Nemzetközi turisztikai programra tett javaslatot Ujhelyi

A turisztikai szektor és az Európai Parlament, illetve az Európai Bizottság újszerű együttműködésére tett javaslatot Ujhelyi István szocialista EP-képviselő az európai szállodákat és éttermeket tömörítő legbefolyásosabb nemzetközi szövetség (HOTREC) legutóbbi közgyűlésén.

Az MSZP európai parlamenti képviselője a Lettország fővárosában megrendezett turisztikai konferencián tartott előadásában kiemelte, hogy az Európai Uniónak nincs egyértelmű és egységes, az ágazat valamennyi részletét és problémáját kezelő turizmuspolitikája. Ujhelyi rámutatott, hogy a turisztikai szektor az egyik legnagyobb befolyással bíró gazdasági ágazat, amely érdemben befolyásolja a növekedési és foglalkoztatottsági adatokat. „A világ GDP-jének kilenc százalékát ez a szektor termeli meg. Európában csak tavaly tízmillió munkahelyet biztosított a turizmus, az európai tagállamok foglalkoztatási rátájának négy százalékát. A szektor teljesítménye pedig még a gazdasági válság idején is növekedést mutatott, még ha lassulót is. Ezt a képességet ki kell tudni használni más célokra is” – fogalmazott a rigai eseményen Ujhelyi István.

A szocialista politikus az Európai Parlament közlekedési és turizmus bizottságának alelnökeként bejelentette: személyes kezdeményezéseként meghirdeti a „Tourism on the S.P.O.T.” programot (S.P.O.T. = Special Partnership of Tourism), amely egy új megközelítésű együttműködés az európai intézményrendszer és a turisztikai szektor között. Ujhelyi javaslata szerint a turizmusipar képviselőinek is felelősséget kell vállalniuk a társadalmi problémák megoldásában, így például az ifjúsági munkanélküliség elleni harcban. A „S.P.O.T.”-program részeként uniós források és az európai döntéshozatali fórumok bevonásával új és fenntartható munkahelyeket, szakmai továbbképzéseket lehetne biztosítani az európai fiataloknak, így a Magyarországról egyre nagyobb számban gazdasági emigrációba menekülő ifjúság számára is.

„Az ifjúsági munkanélküliség Európa egyik legnagyobb és legégetőbb problémája, amelyre születtek ugyan kiváló megoldások – például az Ifjúsági Garanciaprogram -, de ezek kihasználása, megvalósítása már kevesebb eredményt mutat. Kapcsoljuk össze az Európai Bizottság programjait, törekvéseit és biztosítsunk új munkahelyeket, szakmai képzéseket Európa útkereső fiataljainak! Ez egyszerre nyújt legalább részbeni választ az európai közösséget égető problémára, nyújt hosszútávú partnerséget az európai intézményrendszerrel és jelent új munkaerőt, további progresszív fejlődést a turisztikai szektor számára” – fogalmazott a HOTREC rigai konferenciáján Ujhelyi István, aki egyúttal a „S.P.O.T.”-program részleteinek kidolgozásához a turizmusipar döntéshozóinak együttműködést kérte.

A közgyűlésen új vezetőket is választott a HOTREC, az alelnöki pozíciót Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke nyerte el.

Ujhelyi István,
a Közlekedési és turizmus bizottság alelnöke

Forrás: mszp.hu


Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat

Flash Award: lezárult a jelentkezés, már bírálják a pályázatokat 

Hatvanhárom pályázat érkezett a MaReSz idei versenyére.
Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar

Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar 

Június 11-én először lép fel önálló koncerttel Magyarországon a Biffy Clyro.
Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.