Nyílik a képzőművészeti galéria karácsonyi vására

A címadás a válogatás friss, fiatal, erőteljes és virtuóz jellegére, és nem mellesleg a Bartók Béláról elnevezett negyedhez való csatlakozásra is utal, hiszen a galéria szeptember óta a Bartók Béla út 39-ben fogadja a művészetkedvelőket, alkalmi vásárlókat és műgyűjtőket.

Bánki Ákos képzőművész és Schneller János művészettörténész kurátori válogatásában pályakezdő művészek művei mellett megtalálhatóak azon visszatérő alkotók munkái is, akik hosszú évek óta sikeresen szerepelnek a felfedező kedvű páros kiállításain. Többen közülük már csatlakoztak a galéria művészköréhez.

A képkavalkádon közel 60 művész mintegy 150 alkotása két héten keresztül böngészhető a galéria falain és a vásár online katalógusában.

A seregszemle alkalmat teremt a fiatal, pályakezdő alkotók számára a bemutatkozásra és művészeti piacra való belépésre, bevezető áraival pedig lehetőséget kínál a kortárs alkotások megszerzésére olyan műkedvelők számára is, akik korábban még nem vásároltak festményt.

Benkő Barnabás festménye
Benkő Barnabás festménye
Fotó: Resident Art

Az újoncok megjelenése a piacon a gyűjtők számára is izgalmas helyzetet teremt, ahol komolyabb tét nélkül lehet kipróbálni, hogy rövid vagy hosszú távon ki érez rá jobban egy-egy tehetséges művészre, avagy a korszellem szavára. A kurátorok két évtizedes tapasztalata, kvalitásérzéke és ízlése biztosítékot jelenthet azok számára is, akik most kezdenek ismerkedni a kortárs képzőművészettel.

A karácsonyi időszakban a válogatásban egy különleges, egyedi ajándékra, egy maradandó emlékre, vagy akár egy értékőrző befektetésre is rátalálhatunk. A vásár hétfő kivételével minden nap látogatható.


Vészhelyzet: befészkelte magát a kenyérbogár a Pannonhalmi Főapátság könyvtárába

Vészhelyzet: befészkelte magát a kenyérbogár a Pannonhalmi Főapátság könyvtárába 

Súlyos rovarfertőzés miatt hét hónapra bezár a Pannonhalmi Főapátság klasszicista teremkönyvtára.
Május végén nyit a Lupa

Május végén nyit a Lupa 

Idén immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit az ország legnagyobb, természetes vizű strandja, a Lupa Beach.
Teltház a Nemzeti Atlétikai Központ futófesztiválján

Teltház a Nemzeti Atlétikai Központ futófesztiválján 

Fergeteges sportos hangulatban, több mint 3000 résztvevővel és teltházzal zárult az E.ON Business Run, Magyarország vállalati futó- és csapatépítő fesztiválja.
Növények napja Szegeden

Növények napja Szegeden 

Újra megrendezik a növények napját a szegedi egyetemi füvészkertben.
Családi programmal ünnepelnek a vízimentők

Családi programmal ünnepelnek a vízimentők 

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját, amelynek alkalmából különleges családi rendezvényre várják az érdeklődőket.
Hamarosan érkezik a nyár legnépszerűbb kulturális kalandja

Hamarosan érkezik a nyár legnépszerűbb kulturális kalandja 

Június 21-én újra Múzeumok Éjszakája.
14 helyszín 1 karszalaggal – videóval

14 helyszín 1 karszalaggal – videóval 

Programhegyek az esztergomi Múzeumok Éjszakáján.
Ha nyár, akkor KeszthelyFest

Ha nyár, akkor KeszthelyFest 

A szervezők bejelentették: már teljes a 2025-ös KeszthelyFest program.
Ecsetre kívánkozó fesztivál Budapesten

Ecsetre kívánkozó fesztivál Budapesten 

Egész napos akvarell bemutató a MagNet Közösségi Házban.
Több száz programmal vár Hajdúszoboszló

Több száz programmal vár Hajdúszoboszló  

A város turizmusa jelentős hatással van a kulturális programkínálatra.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.