Somlói pincészetek között utazhat a traktor húzta Bornibusszal

Az újjászületését élő Somlói borvidék május első hétvégjén tartja nagyaszabású szezonyitó eseményét 15 neves pincészet részvételével. A Nyitott Pincék rendezvény egész hétvégén bemutatókkal, kóstolókkal, és borászvendégekkel várja a látogatókat. Az egyes helyszínek között ingyenesen igénybe vehető hop on-hop off  rendszerben működő Bornibusz közlekedik. 

Az elmúlt időszak fejlesztéseinek köszönhetően megújult arcát mutató Somlói borvidéket könnyen lehet, hogy hamarosan a borturisták egyik legnépszerűbb célpontjai között fogjuk számontartani, mivel az idei év igazi fordulópontnak ígérkezik a legkisebb történelmi borvidék életében. A nyár folyamán állandó bemutókkal, kóstolókkal várják az érdeklődőket a külön-külön is turisztikai célpontnak tekinthető, egyre nagyobb ismertségre, és szakmai elismerésre szert tevő pincészetek.

Bár a borvidék kiemelt eseménye, a júniusi Éjszakai Pincetúra - amikor a somlói borászok egész éjszakára megnyitják pincéjüket, tüzek gyúlnak, és egész éjszaka lehet a kóstolni - még várat magára, előtte több ezer vendéget várnak a vidék gazdái a különböző hétvégi eseményekre.

Új célállomás a borturisták térképén

A Nyitott Pincék rendezvénysorozat új izgalmas színfoltnak ígérkezik a belföldi és külföldi borturisták számára egyaránt. A sorozat első eleme a május első hétvégéjén megrendezett szezonnyitó hosszúhétvége. A több napos eseményen minden egyes kis családi pincészet kínál valamilyen érdekességet, és lehetőség nyílik a borász szakma élvonalába tartozó pincészetek meglátogatására is.

Borász a teraszon

A rendezvénysorozattal párhuzamosan a Somlói Borok Boltjának nagy sikerű nyáresti rendezvénysorozata is újra indul május 2-án. A Borász a teraszon című esemény minden második szombaton más-más somlói borász tart tematikus borbemutatót. Az első kóstoló - Old School juhfark címmel - a Somló zászlósboráról, a juhfarkról fog szólni. A rendezvény borászvendége ifj. Szabó Gyula, az egyik legrégebbi pincészettől, amely a juhfark szőlőfajtára specializálódott.

Utazott már Bornibusszal?

Az idei év újdonsága a hop on-hop off rendszerben működő, ingyenesen igénybe vehető Bornibusz. A rendezvény ideje alatt az egyes helyszínek között folyamatosan közlekedő - gyakorlatilag taxiként funkcionáló -, traktor vontatású szekér egyszerre 18-20 fő szállítására alkalmas. A pincészetek közötti járat menetrendje letölthető a Somlói Borvidék hivatalos weboldaláról, így már otthon ki lehet választani túránk célállomásait, és meg lehet tervezni a bejárni kívánt útvonalat.

Aki már mást tervezett május első hétvégéjére az sem fog lemaradni semmiről, a Nyitott Pincék rendezvényt következő alkalommal a pünkösdi hosszú hétvégén rendezik meg.

A programoról további részletes információkat talál a Somlói Borvidék webodalán és a Facebook oldalunkon.

A résztvevő pincészetek listája:

1) Fazekas Pince
2) Somlói Vándor Pince
3) Puchinger Ede Pincéje
4) Barcza Bálint
5) Fekete Pince
6) Kolonics Pincészet
7) Marton Pincészet
8) Spiegelberg István
9) Szalai Pince
10) Csordás-Fodor Pincészet
11) Bogdán Pincészet
12) Somló Spirit Pálinkaház
13) Somlói Borok Boltja
14) Barnabás Pince
15) Szabó Pincészet


Tűzhelyzet Európában, térségünk is érintett

Tűzhelyzet Európában, térségünk is érintett 

Akadémiai jelentés a kockázatokról.
Családi fesztivál Balatonfüreden

Családi fesztivál Balatonfüreden 

Alfáktól Omegáig – Családi fesztivál egészséges egyensúlyban a digitális világgal.
Feloldották az importtilalmat, zöld utat kapott a Gerecse-túra is

Feloldották az importtilalmat, zöld utat kapott a Gerecse-túra is 

Feloldották a száj- és körömfájás miatt elrendelt importtilalmat.
Planet Lens: természetfotósok, filmesek díjazása Veszprémben

Planet Lens: természetfotósok, filmesek díjazása Veszprémben 

A május 15-18. között zajló esemény idén Veszprémben, Európa 2023-as Kulturális Fővárosában jubilál.
Kipukkad a GDP-lufi, de a zöld növekedés is zsákutca

Kipukkad a GDP-lufi, de a zöld növekedés is zsákutca 

Fontos témákról, élénk érdeklődés mellett folyt május 13-án a Magyar Természetvédők Szövetsége által szervezett kerekasztal-beszélgetés a MagNet Házban.
Közel kétezer futó a Kékestetőn

Közel kétezer futó a Kékestetőn 

Május 18-án huszonnyolcadik alkalommal rendezték meg a Renault E-Tech Kékes Csúcsfutást, Magyarország egyik legikonikusabb és legszebb kihívást jelentő futóversenyét.
Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció 

Három nap móka, kacagás, tanulás és felfedezés – ez vár minden családra a Hajógyári-szigeten.
Hol élt igazából társasági életet napi mozgás közben a Nemzet Színésze?

Hol élt igazából társasági életet napi mozgás közben a Nemzet Színésze? 

Egy ikonikus budai gyógyfürdőben.
Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai

Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai 

A ragadós száj-, és körömfájás járvány miatt korábban elrendelt korlátozásokat enyhítették.
Búcsú a napközis Erzsébet-táboroktól

Búcsú a napközis Erzsébet-táboroktól 

A döntés hátterében a kormányzati finanszírozás leállása állhat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.