Thaiföldi tuk-tuk is lesz a magyar Forma-1-en

Első ízben láthatnak igazi thaiföldi tuk-tukot (háromkerekű, fedett, motoros taxit) a Forma 1 Magyar Nagydíjon a vendégek a Thai Turisztikai Hivatal (TAT) standján. A marketingszervezet a megjelenéssel a délkelet-ázsiai ország felfedezésére csábítja a magyar utazókat.

Az „The Amazing Thailand Pit Stop” stand a Japán Grand Prix-n debütált 2016-ban, és ez lesz a negyedik alkalom, hogy a Forma-1 követői találkozhatnak a thaiföldi standdal Monaco és Ausztrália után.

Chattan Kunjara Na Ayudhya, a TAT marketingkommunikációért felelős kormányzóhelyettese kiemelte, hogy „A magyar Forma-1-es futamra valami különleges és emlékezetes dolgot akartunk hozni. Találtunk egy igazán ikonikus thaiföldi járművet, egy olyan tuk-tukot, amelyet a tulajdonosa, Martin Mechura Bangkokban vásárolt, és onnan vezetett haza Prágába. Ez a tuk-tuk lesz a standunk fő attrakciója.”

A látogatókat ugyanitt információkkal is várják azokról a lehetőségekről, hogyan lehet önállóan felfedezni Thaiföldet. Bár az ország minden zugába el lehet jutni repülőgéppel, vonattal vagy busszal, a hivatal arra kapacitálja a turistákat, hogy béreljenek autót vagy akár tut-tukot, és fedezzék fel Thaiföld kevéssé ismert részeit. Martin Mechura elmondta, hogy több ezer kilométert levezetett a tuk-tukkal Thaiföldön, és bárhol járt, mindenhol mosolyogva fogadták a hagyományos thai taxit vezető „farangot” (külföldit). A hazaúton Indiában és Romániában is tudták róla a legtöbben, hogy thaiföldi járművet vezet.

Wiyada Srirangkul, a TAT prágai irodájának vezetője kiemelte, hogy „a kelet-európai turisták egyre jobb módúak, egyre inkább kalandvágyók, erre építenek megjelenésünkkel a Forma 1 magyar nagydíjon. „Bárhová vittük eddig a The Amazing Thailand Pit Stop standot, mindenhol nagy érdeklődés kísérte. Minden bizonnyal Magyarországon is sokan fogják magukat lefényképezni nálunk a verseny 160 ezer résztvevője közül” – zárta gondolatait az igazgatónő.


Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.
Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön

Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön 

Matyó Húsvét Mezőkövesden április 20-21-én.
Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum

Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum 

Eredményt hirdettek a múzeum megjelenésére kiírt pályázaton: az első helyet a világ egyik vezető irodája szerezte meg.
A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház

A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház 

Július 5. és augusztus 17. között Salföldön várják a közönséget.
Újra nyit a Dinó Park

Újra nyit a Dinó Park 

Megkezdi az idei szezont Budapest egyik kedvenc élményparkja, a DinoPark KÖKI 25 helyszínnel és 80 dinoszaurusszal várja látogatóit.
Majomtúra a Richter Safari Parkban

Majomtúra a Richter Safari Parkban 

Pénteken nyitja meg újra kapuit a nagykőrösi Richter Safari Park, ahol az idei szezonban majomtúra is várja az érdeklődőket .
Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén

Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén 

Nyit a Vörösmarty Tavasz. Még locsolkodás is lesz a pesti Belvárosban.
Magyar design a nemzetközi élvonalban

Magyar design a nemzetközi élvonalban 

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) immár negyedik alkalommal biztosít megjelenési lehetőséget a kreatívipari szereplőknek a designipar egyik legnívósabb szakmai eseményén, a Milan Design Weeken április 7-13. között.
Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont!

Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont! 

Közel ötvenezer vendéget fogadott a Sípark a 2023-2024-es téli szezonban.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.