Tovább fejlődhet az ökoturizmus a Kiskunságban

Mintegy 330 millió forintot fordított a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága (KNPI) a Péteri-tó eredeti medrének helyreállítására, ezzel költő-, pihenő- és táplálkozóterületet biztosítva számos védett madárfajnak - közölte a szervezet az MTI-vel.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Kiss Mónika, az igazgatóság ökoturisztikai és környezeti nevelési osztályának vezetője kifejtette: a Péteri-tó Kiskunfélegyházától 10 kilométerre délre, Petőfiszállás és Pálmonostora között fekszik. A 220 hektáros szikes tó és a körülötte található szikes rétek, legelők 1976 óta természetvédelmi oltalom alatt állnak. A terület legnagyobb értéke a páratlan madárvilág, hiszen több mint 200 madárfaj fordul itt elő. A Péteri-tó nádasaiban az összes hazai gémfaj költ, jellemző fészkelő a feketenyakú és a búbos vöcsök, a gulipán, a cigányréce és a nagy goda. A tó állapotát az 1920-30-as évekbeli szabályozások határozták meg. Ezek következtében a szabad vízfelület jelentősen csökkent, a medret halastavi hasznosításra alakították át, három egységből álló tórendszert létrehozva. Halastóként azonban ma már egyik tó sem működik.

A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság célja, hogy a lehetőségekhez mérten visszaalakítsa az egykori szikes tó eredeti úgynevezett mederalakulatát. Az így megújuló vizes élőhely szervesen kapcsolódik majd a Tisza-völgyet mint kiemelt nemzetközi jelentőségű madárvonulási útvonalat kísérő szikes tavak észak-déli irányú láncolatába, költő-, pihenő- és táplálkozóterületet biztosítva számtalan védett fajnak. A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (Kehop) 329,9 millió forint támogatásával megvalósuló élőhely-rekonstrukció során azért, hogy újra egységes legyen a tó medre, az elmúlt több mint öt évben elbontották a tavak közötti gátakat és egy erősen erodálódott töltést.

A vízutánpótlás és a vízvisszatartás stabilizálása érdekében feltöltő csatornákat és azokhoz kapcsolódó vízügyi műtárgyakat újítottak fel, továbbá felszámoltak minden olyan létesítményt, amely az egykor ott folytatott halgazdálkodást szolgálta, köztük zsilipeket és ivadéknevelő tavakat, ezzel is növelve a terület természetességét. A Péteri-tónál most is látogatható Vöcsök-tanösvény és annak nyomvonalán található kilátó mellé a tó két másik oldalára is épült egy emeletes kilátó és egy madármegfigyelő les a természetvédelmi bemutatás részeként, valamint elkészült egy új tanösvény is.

Forrás: MTI


Merre tart a hazai rendezvényszakma?

Merre tart a hazai rendezvényszakma?  

Június 3-án tartották a hazai rendezvényszervező ágazat legnagyobb szakmai eseményét, a MaReSz Event Touch konferenciát. Helyszíni tudósításunk.
Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez?

Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez? 

A hazai fürdőágazat előtt álló gazdasági, energetikai és turisztikai kihívások és lehetséges megoldások.
Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat

Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat 

A megújult weboldalon számos hasznos információ érhető el, többek között kutyabarát látnivalókról, strandokról, szálláshelyekről, éttermekről és vendéglátóhelyekről.
Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján

Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján 

Több mint 450 intézmény közel 3000 programja közül válogathatunk június 20-án, a Múzeumok Éjszakáján.
Aggteleken jár? Számoljon medvével!

Aggteleken jár? Számoljon medvével!  

Medveveszélyre figyelmeztet az Aggteleki Nemzeti Park.
Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok

Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok 

Országszerte régészeti lelőhelyek nyílnak meg a látogatók előtt júniusban.
Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ

Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ 

Június 6–7-én újra életre kel a FIKSZ (Független Iparművészeti Kortárs Szalon), ezúttal nyári kiadásban.
Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül

Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül 

A CODE új produkciója Victor Vasarely világába kalauzolja a látogatókat.
Káosz Travis Scott budapesti koncertjén

Káosz Travis Scott budapesti koncertjén 

Komoly szervezési problémák árnyékolták be Travis Scott amerikai rapper május 30-i csepeli fellépését a Barba Negra Red Stagen.
GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő

GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő 

A BL-döntő nem csupán rövid távú bevételeket generálhat, hanem hosszabb távon is hozzájárulhat Budapest nemzetközi turisztikai pozíciójának erősítéséhez.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.