Immár ötödik éve végzünk gyűjtemény-gyarapítást a támogatói körrel közösen. Ez a projekt egyedülálló együttműködésre ad lehetőséget a Szépművészeti Múzeum grafikai gyűjteménye, az 1800 utáni nemzetközi gyűjtemény, valamint a Magyar Nemzeti Galéria jelenkori gyűjteménye kurátorai számára
- mondta Petrányi Zsolt főigazgató-helyettes.
Mint kiemelte,
a tíz hazai és öt külföldi művész most látható tárlatán a közönség összeválogatottnak tűnő anyaggal találkozhat, ami egy közös téma, a személyes és a kollektív emlékezet formálódása mentén szerveződött.
Fotó: Szépművészeti Múzeum
Somlói Zsolt, a támogatói kör elnöke arról beszélt, hogy hat magánember öt évvel ezelőtt határozott egy baráti társaság alapításáról, amely minden évben befizet egy adott összeget a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria kortárs gyűjteménye számára, és utána ebből a pénzből a múzeum vezetői és kurátorai az ő bevonásukkal döntenek művek vásárlásáról, a végleges akvizíciós listáról. A támogatói körnek jelenleg huszonöt tagja van.
A támogatói közösségnek köszönhetően a hazai művek mellett tavaly jelentős külföldi alkotók munkái is bekerülhettek a Szépművészeti gyűjteményeibe, köztük például a román Serban Savu vagy az osztrák Markus Schinwald. A kiállításon mellettük Bede Kincső, Gál András, Horváth Gideon, Koós Gábor, Ravasz András, Szabó Ádám, Tarr Hajnalka, Ulberth Ádám, Várnai Gyula, Vécsei Júlia, Stano Filko, Vladimír Houdek és Paula Doepfner művei láthatók.