Új tanösvényt adtak át Gönyün

Gönyű legszebb része a Duna-part, ahova sok látogató érkezett az elmúlt években is a nyári hétvégéken. Itt tették vízre a csónakot, sétáltak a parton, vagy éppen horgásztak, de szívesen kötöttek ki a vízitúrázók is. Ez ebben rejlő lehetőségekre épített az önkormányzat projektje, amikor több elemből álló tanösvényt alakított ki dunai panorámával.

Az Interreg V-A Együttműködési Program keretében megvalósult fejlesztések a Duna-parton koncentrálódnak. A Duna Panoráma Természetvédelmi és Helytörténeti Tanösvényen interaktív, magyar és angol nyelvűtáblák vezetik a látogatókat először a madárösvényen, aztán rákanyarodva a Duna-parti sétaútra, egészen a pihenőpontig. A séta minden korosztály számára élményt nyújt. Lesz, aki a panorámában gyönyörködik az új padokon ülve, lesz, aki szívesen elolvassa a helytörténeti érdekességeket, és biztosan akad olyan is, aki az okostelefonja segítségével filmet néz, applikációt tölt le,vagy lejátssza a Gönyűről szóló mesét a család apróságainak. A gyerekek figyelmét nemcsak a mese köti majd le, hanem a táblákba épített játékok is.

A kilátópontról panorámatávcsövön keresztül megfigyelhetőek a víz fölött szálló madarak. A tematikus, hajós játszótér pedig ráhangol a megújult épületbe került helytörténeti kiállításra, mely a helyi hajósok relikviáit mutatja be. Az épület felújítása szintén a projekt keretében valósult meg. Az új attrakciók nemcsak a helyieket szólítják meg, várhatóan sokan jönnek majd Gönyűre a környező településekről, megállnak egy rövid pihenőre az Eurovelo 6 kerékpárúton haladó turisták, és a víz felől is érkezhetnek érdeklődők.

A tervek megvalósításához 170.325 EUR állt rendelkezésre, melynek 95 %-a Európai Uniós és hazai támogatás.A teljes projektet 9 szlovákiai és magyarországi partner valósítja meg év végéig. Az önkormányzat június 1-jén adta át ünnepélyes keretek között a Duna Panoráma Tanösvényt. A szalag átvágásában Major Gábor polgármester és Szekendi György a Gönyűi Horgászegyesület elnöke közreműködött.

Az elkövetkező hetekben helyére kerül az új úszómű is, ami az eddigi turisztikai fejlesztéseket egészíti ki. A csónak kikötésre alkalmas úszóműszintén egy Interre gprojekt keretében kerül a Duna-partra, mely Mosonmagyaróvár város gesztorálásával valósul meg. Az önkormányzat új szakmai partnerségekkel, új pályázatokkal és marketing tevékenységgel tudatosan segíti a település turisztikai jelenlétét. Az egységes, vonzó megjelenés érdekében a jövőben új arculattal jelennek meg a turisztikai és települési marketinghez kapcsolódó kiadványok, új logó is készül.

Forrás: Turizmus Online


Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.
Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban

Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban  

Elkezdődött a mitikus világot megidéző Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison
Három nap – nyolc világsztár Paloznakon

Három nap – nyolc világsztár Paloznakon 

Idén nyáron ismét jazzbe borul a Balaton-felvidék.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.