„A MÓDSZER IS TARTALOM” címmel oktatásmódszertani konferenciát szervez a Budapesti Gazdasági Főiskola, Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karának Üzleti Szakoktató és Pedagógiai Tanszéke 2015. április 17-én, pénteken.
A meghívott előadók valamennyien egy-egy jól működő módszer reprezentánsai, akik most olyan tapasztalatokhoz és információkhoz juttatják a leendő vagy már gyakorló pedagógusokat, melyeket mindennapi munkájuk során is jól hasznosíthatnak. A rendezvényen például többek között Tari Annamária beszél a Z generáció oktatásának kihívásairól, hallhatunk a Burattino Iskola hátrányos helyezetű tanulók motiválására kifejlesztett pedagógiai gyakorlatáról, a termelőiskolai modellről, a Zöld Kakas mentálhigiénés programról vagy a sajókazai Ámbédkar Gimnázium módszereiről.
„A konferencia ötlete úgy született, hogy elsősorban a nálunk tanuló Turizmus-Vendéglátás és Kereskedelem-Marketing tanárszakos valamint kereskedelem illetve vendéglátó szakoktató hallgatóinknak szerettünk volna azonnal használható, az életben, azaz az iskolában is működő bevált módszereket bemutatni. Erre remek lehetőség egy olyan egész napos konferencia, ahol a hallgatók közvetlenül feltehetik kérdéseiket egy-egy terület gyakorló szakértőinek.” - tájékoztatta szerkesztőségünket a konferencia főszervezője, Dr. Farkas Julianna, a Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karának tudományos dékánhelyettese.
"A konferencia fókusza kettős: egyrészt a felsőoktatás módszertani kérdéseire keres válaszokat, hiszen a saját (18-19 év körüli) diákjaink is már egy másféle információs közegben szocializálódtak, mint akár az Y vagy főképp az X generáció, így más módszerekre van szükség az oktatásban is. Másrészt – s ez a nagyobbik rész – a szakiskolák, szakközépiskolák hátrányos helyzetű diákjaival kapcsolatos oktatásmódszertani problémák és a „best practice”-ek, azaz a már bevált, jó módszerek gyakorlatának ismertetése a konferencia célja.- hangsúlyozta az oktatási szakember.
"Az oktatási munkánk során rendkívül nagy hangsúlyt helyezünk arra, hogy hallgatóink korszerű pedagógiai módszereket sajátítsanak el, melyek alkalmazásával egy középiskolás vagy szakiskolai tanuló részére nemcsak élménnyé válik a tanulás hanem a nehezebben emészhető, ugyanakkor elengedhetetlen szakmai tudás is könnyebben elsajátítható lesz majd a jövő szakemberei számára.”- emelte ki Dr. Farkas Julianna.
A konferencián való részvétel regisztrációhoz kötött, jelentkezni a [email protected] e-mail címen lehet a név, cégnév v. iskola/kar név megjelölésével.
Forrás: Vendég&Hotel Online