Öt év alatt csaknem megtriplázódott azoknak a cégeknek a száma, amelyek ellen fizetésképtelenségi eljárás indult. Magyarországon. Az elmúlt évben a fizetésképtelenségi eljárások száma 37 százalékkal ugrott meg, a növekedés mértéke meghaladja az előző évi tendenciákat, ami az elmúlt években már így is kiugróan magas volt – derül ki a Coface Hungary friss elemzéséből. A nagymértékű növekedés okát a Coface, mint a világ legnagyobb exporthitel-biztosítója abban látja, hogy az évek óta zajló magyar válságjelenséghez hozzáadódott a nemzetközi válság hatása.
A fizetésképtelenségi eljárások ágazati számát vizsgálva kiderül: a legtöbb fizetésképtelenségi eljárásban továbbra is az építőipari és kis-, illetve nagykereskedelmi cégek érintettek, az összes hazai fizetésképtelenségi eljárás 24%-át kereskedelmi vállalkozások, további 20%-át építőipari cégek ellen indították az elmúlt évben. Ezek mellett az eljárás alá vontak között a turizmus és vendéglátás, az ingatlangazdálkodás, valamint a gépjárműiparban tevékenységet folytató vállalkozások vannak nagy számban.
A fizetésképtelenségi eljárásokban legtöbbször érintett iparágak rangsorában a 23 szektor közül a turizmus és vendéglátás az ötödik helyen áll 6,35 százalékos részaránnyal és összesen 1 849 eljárással, ez a turizmus-vendéglátásban bejegyzett 25 380 cégnek a 7,29 százalékát érinti. 2008-hoz képest pedig több mint 50 százalékkal nőtt az eljárások száma az ágazatban.