A Portfolio Property Awards díjait idén tizennegyedik alkalommal osztották ki, hogy elismerjék a 2023-as év legkülönlegesebb és legmeghatározóbb ingatlanpiaci projektjeit és tranzakcióit.
A győztesek kiválasztásában egy 7 fős szakmai zsűri vett részt, az eredményeket kedden, a Marriott Hotelben rendezett konferencián hozták nyilvánosságra, ahol a BDPST Ingatlanfejlesztő projektje, a Dorothea Hotel az Év Hotelprojektje kategóriában szerzett elismerést.
„Az Év Hotelprojektje díj elnyerése számunkra nem csupán a Dorothea Hotel sikeres megvalósítását jelenti, hanem a BDPST Group csapatának kitartó és kreatív munkájának gyümölcsét is. A tervezőktől a kivitelezőkig és az összes érintett résztvevőn át mindenki hozzájárult ahhoz, hogy a Dorothea Hotel ne csupán egy épület legyen, hanem egy ingatlanfejlesztési kihívásból lett ikonikus komplexum Budapest szívében.” – mondta el Kecskeméthy Zoltán, a BDPST Ingatlanfejlesztő ügyvezetője.
A Marriott Bonvoy Autograph Collection Hotels globális portfóliójának részét képező ötcsillagos Dorothea Hotel Magyarország „aranykorát” idézve 2023 novemberében nyitotta meg kapuit a Vörösmarty tér mellett 216 vendégszobával és több gasztronómiai egységgel.
A BDPST Ingatlanfejlesztő projektje nemcsak amiatt bír 2023-ban nagy jelentőséggel, mert hozzájárul Budapest turisztikai szolgáltatásainak növeléséhez, de az elmúlt évek legösszetettebb ingatlanfejlesztése is.
„A Dorothea Hotel nem csupán egy szálloda, hanem egy történelmi és modern műalkotás, amely az Autograph Collection Hotels globális portfóliójának méltó tagja lett. A három különböző korszakban épült épület, a „Weber-ház”, a „Mahart-székház” és a „Münnich-ház”, egyedi történelmi és építészeti értékeikkel gazdagítják a hotel atmoszféráját. Ez a projekt nem csupán egy épület létrehozása volt számunkra, hanem a város kulturális örökségének tiszteletteljes megőrzése és újból életre keltése. Nagyon hálásak vagyunk a Portfolio Property Awards-nak és a szakmai zsűrinek a Dorothea projekt elismeréséért.” – tette hozzá Szilágyi István a Dorothea Projekt projektigazgatója.
Az elismert olasz építész és tervező, Piero Lissoni által tervezett Dorothea Hotel egyszerre tiszteleg a történelem és a modernitás előtt, amelynek az elegye visszatérő motívumként jelenik meg a belsőépítészeti elemekben és a dizájnban. A három épület különböző korszakokban jött létre: a Weber Antal által tervezett „Weber-ház” (1873), amely egykor az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár neoreneszánsz stílusjegyeket viselő székháza volt; a „Mahart-székház” (1913), mely a Magyar Folyam- és Tengerhajózási Részvénytársaság szecessziós székházaként épült; míg a Münnich Aladár által tervezett „Münnich-ház” (1937) modernista és art deco elemeket ötvöző épülete a Futura Rt. székházaként szolgált a kezdetekben. A fejlesztés során a helyi műemlékvédelmi hatóságokkal együttműködésben az egyes épületek történelmi elemeit megőrizték és felújították, köztük a figyelemre méltó műemléki lépcsőházat.
Forrás: BDPST / Turizmus Online