A Külügyminisztérium az alábbiak szerint szigorítja a 2011. január 12-én 12.00 órakor kiadott figyelmeztetést: 2010. december közepe óta számos tüntetésre és zavargásra került sor Tunézia néhány városában. Ezek a megmozdulások január 8. óta mindennapossá váltak, a legutóbbi napokban fokozatosan kiterjedtek az ország valamennyi városára. Az UGTT szakszervezeti szövetség felhívására a közeli napokban általános sztrájkhullám várható. Javasoljuk a Tunéziába látogatni szándékozóknak, hogy a helyzet javulásáig halasszák el tervezett útjukat. (2011. január 12., 16.30)
A látogatott üdülőhelyeket nem érinti
A biztonsági figyelmeztetéssel kapcsolatban szerkesztőségünk megkereste Badreddine Rouissit, a Tunéziai Idegenforgalmi Hivatal regionális igazgatóját, aki elmondta, hogy a zavargások nem érintik a turisták által leginkább látogatott üdülőhelyeket, és elsősorban az ország középső és belső részeire korlátozódnak. Az igazgató bízik abban, hogy a jövő hétre helyreáll a nyugalom a népszerű úti célnak számító észak-afrikai országban.
Második figyelmeztetés
Az előző felhívás így szólt: „2010. december közepe óta számos tüntetésre és zavargásra került sor Tunézia néhány városában. Ezek a megmozdulások január 8. óta mindennaposak. Felhívjuk az utazók figyelmét a fokozott óvatosságra. Javasoljuk, hogy a forrongás gócpontját jelentő délnyugati régiót, nevezetesen Gafsa, Gabes, Kasserine kormányzóságot feltétlenül kerüljék el. Az ország más részeiben egyelőre viszonylagos nyugalom van, a helyzet azonban feszült. Ha tüntetéssel, vagy más nyilvános megmozdulással találkoznak, haladéktalanul hagyják el a helyszínt. Kérjük, hogy amennyiben a közeljövőben Tunéziába kívánnak utazni, kísérjék figyelemmel a Külügyminisztérium honlapján szereplő utazási tanácsokat, amelyeket az események függvényében frissítünk”. (2011. január 12., 12.00)
Az első figyelmeztetés
A Külügy legelső biztonsági figyelmeztetése még tavaly év végéről így szólt:
„2010. december 19-én tüntetéssorozat indult az országban. Az eddigiekben érintett helyszíneken - Sidi Bouzid, Sfax, Kairouan, Jendouba, Kesserine, Feriana, Bizerte, Menzel Bouzaiene, Mezouna, Souk Jedid, Regueb, Gafsa, Le Kef városokban – összesen három halálos áldozat és három súlyos sérülés volt; többen megsebesültek.
A munkanélküliség kiváltotta tiltakozáshullám a vidéki városok után Tuniszt is elérte, a főváros külső kerületeiben letartóztatásokra is sor került. Külföldi állampolgárok jelenleg nincsenek veszélyben, és számos szálloda biztonságát megerősítették, ugyanakkor ismételten felhívjuk a Tunéziába látogató magyar állampolgárok figyelmét a politikai állásfoglalásoktól való tartózkodásra és a helyi tüntetéseken, megmozdulásokon való részvétel mellőzésére”. (2010. december 31.)