A tárca szerint közülük 157 embert ítéltek el, 327-et óvadék ellenében szabadlábra helyeztek, és 800-an továbbra is őrizetben maradnak. Ez azt jelenti, hogy a bíróság elé kerültek 62 százaléka marad őrizetben, holott ez az arány általában 10 százalék.
A rendbontások idején randalírozók üzleteket fosztottak ki, épületeket gyújtottak fel, és öt ember életét vesztette.
A londoni rendőrség tiltakozik azon vádak ellen, amelyek szerint a rendőrök olyan utasítást kaptak volna, hogy minden esetben azt javasolják, tartsák őrizetben a gyanúsítottakat, és senkit se engedjenek óvadék ellenében szabadon.
A The Guardian című brit lap keddi számában olyan dokumentumot idézett, amely állítólag a rendőröknek a zavargások alatt kiadott utasításokat tartalmazta. A dokumentum szerint a rendőrség "stratégiai döntést hozott, hogy minden esetben szorgalmazzák az őrizetben tartást a rendőrőrsön és később a bíróságon is".
A lap szerint ez az utasítás megmagyarázhatja, hogy miért nem érték be figyelmeztetéssel a kisebb bűncselekmények elkövetőinek esetében, illetve miért nem helyezték óvadék ellenében szabadlábra azt a 23 éves férfit, aki 3,50 font értékben lopott ásványvizet.
A londoni rendőrség tagadja, hogy ilyen utasítást adott volna ki. Szóvivőjük közölte: az igazságügyi tárca frissen közzétett adatai is ezt bizonyítják.
Forrás: MTI