Grexa Liliána, a Multipont Program (Mol - OTP Csoport) marketingkommunikációs vezetőjét a Bunyó karácsonyig akasztja ki Bud Spencerrel és Terence Hill-lel valamint Tim Allen, az összes karácsonyi filmjével együtt (Kelekótya karácsony, Télapu). Hugh Grant és a Last Christmas viszont megunhatatlan számára.
{youtube|id=eh_98lNeeUs}
A tévét karácsonykor egyáltalán nem szeretné látni Bujtás Attila, a Rebel Rouse kreatívigazgatója, illetve a Sas Kabarét sem szeretné a szomszédból hallani.
Balázs Kornél, a Laboratory Ideas senior copywritere ezt írta: "A szeretet nem válogat. A karácsonyban pont az a jó, hogy ilyenkor a gagyit is lehet szeretni. Talán a gyomortájéki konstans vérbőség okozta csökkentett agyi aktivitás miatt, talán amiatt, hogy a létfenntartás helyett végre csak a létezés van műsoron, talán a mák teszi, nem tudom, de az ünnepek idején én is sokkal empatikusabb vagyok a Zs-kategóriás filmek alkotóival. Sőt, valahogy még a karácsonyosított jingle-öktől sem kezdem a falat kaparni, pedig…Igaz, én ezalatt a röpke hét alatt a Télapu 3 helyett inkább a három gyerekemet nézem, az “All I want for christmas is you” helyett pedig karácsonyi dalokat jammelünk együtt. Az élet szép – akár még ez is jöhet."
"Gyakorlatilag minden jöhet... Szentimentális hangulat mindentől es mindent meghallgatok megnézek. Wham Last Christmas is jöhet, és evvel mindent elmondtam" - válaszolt Aczél László, a Young & Rubicam ügyvezetője.
{youtube|id=E8gmARGvPlI}
Hampuk Richard, a Person Magyarország alapítója felsorolta, hogy mit nem szeretne látni, hallani karácsonykor: zenében a Wham! Last Christmast; filmek közül a Shrek különböző tematikájú változatait, a Bunyó karácsonyigot Bud Spencerrel, a Grinccset, színészek közül értelemszerűen Bud Spencert és Terence Hill-t.
Csurgó Balázs, a Havas Wordwide Budapest ügyvezetőjének éppen ezektől lesz karácsonyi hangulata: "úgyhogy szóljon csak a Last Christmas, meg menjen a Love Actually vagy a Reszkessetek betörők... engem ezekkel nem lehet kikergetni a világból".
{youtube|id=zcgxBHBsl-4}
"Ha NEM szerepel a film címében a) a karácsony b) a télapó, sőt télapu! c) szójáték d) Dennis, a komisz d) a kelekótya e) a (kis)kutya, akkor tkp. van rá esély, hogy min. 2 percet nézzek/hallgassak belőle" - írta Baráth Katalin, a Rebel Rouse senior kreatívja.
A Brand Avenue-től több választ kaptunk, az ügynökségnél van olyan, aki karácsonykor mindent elvisel, vagy éppen sosem néz tévét, ezért mindegy, hogy mi megy benne. Azért volt néhány olyan munkatárs, aki említett zenét is, így a Ha elmúlik karácsony (Megasztárok), a Fehér karácsony (TNT) és White Christmas (Elvis Presley) feltenetően nem szólal meg a cégnél karácsony előtt.
{youtube|id=6h0otRDNjG4}
Horváth Lajost, a Cluso egyik alapítóját nem idegesítik a százszor látott filmek és ezerszer hallott zenék, de azért nem hangosítja fel a rádiót, ha megszólal a Last Christmas - igaz, nem is kergeti az őrületbe. "Sőt, a filmek esetén még tovább is megyek: nincs az a karácsonyi film, amit ne tudnék megnézni, viszont kizárólag német nyelven. Nekem nem igazi a karácsony, ha nem láttam a Long Kiss Goodnight-ot (Utánunk a tűzözön) Samuel L. Jacksonnal és Geena Davis-szel a Sat1-en vagy a Vox-on.
A Red Lemon Media munkatársai a kedvünkért összeszedték az összes olyan filmet, ami idegesíti őket. Íme a lista: Beethoven, Reszkessetek betörők (összes), Nicsak ki beszél (összes), Shrekből az angyal, Sissi-filmek, A Grincs, a Télapu sorozatok, Bunyó karácsonyig Bud Spencerrel és Terence Hill-lel, Hull a pelyhes Arnold Schwarzeneggerrel és a Pót télapó Whoopy Goldberg főszereplésével.
Arany Gábor, az Armadillo Kreatív Ügynökség operatív igazgatója a messze elkerülendő filmek mellett egy néznivalót is ajánlott:
"Számomra a legnagyobb unalomig ismételt karácsonyi filmes pofont stílszerűen a Bunyó karácsonyig adja, …de akkorát, hogy rám is kell(ett) számolni 10 (év)ig. Listám második helyezettje azért a »sógor-kormányzó«, Arnold, a Hull a pelyhes Turbó men-jével. Az elfoglalt apukáknak a téma egy kicsit ismerős, megérintős, viszont bőven elég egyszer is belefutni ebbe a filmbe.
De, hogy jót is mondjak, idén egy karácsonyi film segítségével fogom bizonyítani 8 éves Benedek fiamnak, hogy a karácsony mégsem a szülők átverése, és erre a Polár expressz c. film zakatol majd segítségemül – ha nem adják le, ezt elővesszük. Ezzel tehát egy érdekes film is listára került, aminek most nálunk a gyerekek miatt aktualitása is van; a karácsonyi mese élő szereplőket átrajzolva kalauzol egy ünnepi utazásra, hogy bizonyítsa, a karácsony mégsem a szülők átverése. A Polar Expressz apró, pizsamás utasaival az Északi-sarkra tart, hogy részesei lehessenek annak az ünnepi pillanatnak, amikor a Mikulás a manók jelenlétében átadja az általa választott gyermeknek az első karácsonyi ajándékot. Néha jó elhinni, hogy vannak még csodák, és nem mindent a szülők, az ember irányít.
{youtube|id=XlAr30I9yrM}
A végére hagynám azt, ami karácsonytól függetlenül biztosan többünknek már eszébe jutott egy tárgyaláson, miszerint „Kit kell itt megdugni, hogy kapjunk egy kis teát és csokis kekszet?”
Az idézet az Igazából szerelem c. karácsonyi filmben szerepelt Hugh Grant (miniszterelnök) szájából. De a filmet nem csak ezen apropó miatt hoztam elő, a filmben szereplő mondásra fűzöm kívánságomat, miszerint hogy „az oltári lenne, ha idén karácsonykor nem valami nyálas tini vezetné a slágerlistát, hanem egy vén, exheroinista, aki vissza akar kapaszkodni a csúcsra.”
{youtube|id=Vl2vX229e1A}
A Kreatív szerkesztősége inkább türelmes karácsonykor |
A kommunikációs szakma képviselői mellett természetesen magunknak is feltettük a kérdést, hogy milyen karácsonyi témájú zenével/filmmel/színésszel nem akarunk találkozni az ünnepi időszakban. |
Forrás: Kreatív Online