– Az ősi titkokkal, kultikus építményekkel teli ország annyira vonzó célpont, hogy az utazó hamar „megfertőződik”, harmaduk biztos visszatér. Gyakran előfordul, hogy utasaink, miután megízlelték a különös atmoszférájú vidéket, hosszabbítást kérnek, amire egyelőre van lehetőség a helyszínen – mondja az irodavezető. A Budapesttől kevesebb, mint négyórányira hullámzó Vörös-tenger télen-nyáron kellemes hőmérsékletű, a nagy kékség alatt megbúvó különleges állat- és növényvilága tömegével csábítja ide a búvárokat és a vizek szerelmeseit.
A látnivalók bőséges kínálatából az iroda igyekszik a lehető legtöbbet megmutatni. Ilyenek Luxor városa, a Királyok Völgye, a Memnon kolosszusok, a Hatsepszut templom és a Karnak templom. Luxor a paloták városa. Keleti részén emelkedik a Karnak szentéjegyüttese, amelyet egykor az Istenek tiszteletére emeltek, szemközt a nyugati parton elhelyezett királysírokkal. Jellegzetes oszlopcsarnoka egyedülállóvá teszi a világon. A Királyok Völgyében csaknem az összes sírhely látogatható, ellenben Hatsepszut templomát most csak kívülről csodálhatjuk. Itt is, mint Egyiptomban, minden történelmi nevezetesség közelében, a városokban pedig szinte úton-útfélen a turistarendőrségbe botlunk, akik éberen vigyázzák a látogatók épségét. Többségük jól beszél angolul, és a piramisok körül lesben álló, elszemtelenedő tevehajcsárokat, kéregetőket is kordában tartják.
Életre szóló élménnyel lesz gazdagabb, aki benevez egy sivatagi szafarira a vadon élő beduinokhoz, akik kihasználva az újkor kínálta lehetőségeket, a turisták vendégeskedéseiből tartják el magukat. Vörös sziklák közé ágyazott sivatagi utakon keresztül jutunk a törzs falujába, ezalatt mindenki megtapasztalhatja az egyiptomi sofőrök rátermettségét, amint haláltmegvető bátorsággal száguldoznak terepjáróikkal a homokban.
Kairót felelőtlenség lenne kihagyni a látnivalók hosszú sorából. A gizai piramisok többsége egész évben látogatható. A 16 millió lakosú fővárosban pedig az Egyiptomi Múzeum kínálja páratlanul gazdag gyűjteményét. Az előkelőbb negyedek a Nílus-part mentén húzódnak, a peremkerületek legszembetűnőbb sajátossága a szegénység, amit szinte a bőrén érez az ember. A mintegy 600 aprólékosan díszített mecsetből minden utcahosszra jut egy-egy. A kairói szállodák minősége általában valamivel alacsonyabb, mint amit a besorolása jelez. Délebbre, a part mentén a kategóriák már az európai mércét tükrözik. Ahogy a hurghadai Palm Beach Hotel front office managere, Mamdouh Fawzy Mohamed elmondta, a szálloda vendégszámában jelentős visszaesés következett be, de a téli hónapokra javulást remélnek. Most leginkább orosz turisták töltik meg a szállót.
A terrortámadás miatt az emberekben erősödött a félelem az utazástól, főleg a repüléstől. E félelmek eloszlatásáért az irodák kétségbeesetten küzdenek, de a teljes bizalom visszanyerése még várat magára. Bár az egyiptomi szállodák vendégcsalogató árcsökkentéssel próbálják kompenzálni a kialakult helyzetet, várhatóan nagyot nem zuhannak majd az útárak.