2021. decemberben az előző év azonos hónapjához képest:
A belföldi vendégek száma közel nyolcszorosára, a vendégéjszakáké öt és félszeresére növekedett. A vendégek száma 282 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 616 ezer volt. Az éjszakák 79%-át szállodákban töltötték, ezek száma az egy évvel korábbihoz viszonyítva több mint hétszeresére emelkedett. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom több mint kétszeresére nőtt a tavaly decemberihez képest. A két legnépszerűbb turisztikai régió közel azonos részesedéssel a Balaton és a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, a kettőben külön-külön a belföldivendég-éjszakák közel ötödét regisztrálták.
A külföldi vendégek száma tizennégyszeresére, a vendégéjszakáké több mint tizenegy és félszeresére emelkedett. A szálláshelyekre érkezett 217 ezer vendég összesen 548 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégek az éjszakák 88%-át szállodában töltötték, ez tizenhárom és félszeres bővülés 2020 decemberéhez képest. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák háromnegyedét regisztrálták.
Az összes bruttó árbevétel folyó áron a kilencszeresére, 28 milliárd forintra növekedett.
2021. decemberben:
1927 kereskedelmi szálláshely, köztük 732 szálloda és 787 panzió volt nyitva a hónap egy részében vagy egészében.
Az összes vendégéjszaka 53%-át belföldi vendégek töltötték el.
Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken tizenhárom és félszeresével többet, összességében 1,7 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.
2021. január–decemberben az előző év azonos időszakához képest:
A kereskedelmi szálláshelyek 11%-kal több, összesen 15 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 5,9, a külföldiek 25%-kal több (10,5, illetve 4,7 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 24%-kal nőtt, és 290 milliárd forintot tett ki.
"2019-ben a vendégek száma a kereskedelmi szálláshelyeken elérte a 12,8 milliót, a vendégéjszakák száma pedig megközelítette a 31,3 milliót. Még mindig kiegyensúlyozott a megoszlás a külföldi és a belföldi vendég, illetve vendégéjszakaszám esetében.Tavaly az összes vendégéjszakaszám felét, 15,6 millió éjszakát a belföldi turisták, 15,7 milliót a külföldi vendégek töltötték el hazánkban. Jelentős növekedés látható az összesített bevételi adatok esetében is: 9,2%-kal nőtt a kereskedelmi szálláshelyek szállásdíjbevétele, és 2018-hoz képest 8,8%-os az emelkedés a szálláshelyi összbevétel esetében is, amely meghaladta az 550 milliárd forintot." - írta 2019-es rekordév értékeléseként két éve a Magyar Turisztikai Ügynökség.
A KSH adatai alapján látszik, hogy a belföldi vendégéjszakák 2021-ben harmadával maradtak el a 2019-es szinttől, míg a külföldi vendégéjszakák száma több mint kétharmaddal volt kevesebb mint a rekordévben.