Az említett eljárással készült hálók iránt igen nagy a kereslet a piacon. A település célja, hogy rövid időn belül szociális szövetkezet keretei között végezzék a hálókötést. Az önfenntartást megalapozó munkavégzés elterjesztése rendkívül fontos a városban, a helyi önkormányzat pedig évek óta törekszik arra, hogy közfoglalkoztatási politikája értékteremtő tevékenységet valósítson meg. Éppen ezért új elemként kézi csomózású sport - és védőhálók gyártását kezdték meg Békésen, a „Start” program keretében. Jelenleg húsz ember vesz részt a munkában, ami a betanítás szakaszában jár.
A programban résztvevőknek különféle méretű, anyagvastagságú védőháló és sportháló elkészítését szükséges elsajátítaniuk. Ilyen például egy kapuháló oldalainak megtervezése, elkészítése és összevarrása. A hálókötés alapismereteinek elsajátítása rendkívül fontos, hiszen nem mindegy, hogy milyen anyaggal és milyen eszközzel, technikával dolgoznak. A polipropilén és a poliészter különböző görcsöket igényel, az egyiket egygörcsös kötéssel, míg a másikat másfél görcsös kötéssel szükséges kötni. A munkafolyamat végzéséhez igen nagy odafigyelés és koncentráció kell. Ha valaki egy sort nem szaporítással fejez be, hanem fogyasztással és ezt nem veszi észre időben, selejt lesz a hálóból.
Az MTI kérdésére Izsó Gábor polgármester elmondta, hogy terméküket - a betanulási folyamatok után - közvetlenül a fogyasztónak, kis- és nagykereskedők felé tervezik értékesíteni. Cél, hogy idővel ez a tevékenység nyereséges legyen, és önálló lábakon álljon a békési szociális szövetkezet keretein belül.
Forrás: MTI