A kismartoni Esterházy-kastélyt már eddig is nagy számban keresték fel magyar turisták. A most megnyílt, három nemes asszony különböző sorsát bemutató kiállítás tovább növeli a vonzerejét. Ez egyben megmutatja azt is, hogy a kastély nem csak reprezentációs célokat szolgáló, az arisztokrácia kedvelt találkozó- vagy illusztris vendégek szálláshelye, hanem első sorban az Esterházy család otthona. Ez volt az Esterházy hercegnék életének központi színtere.
A kiállítás egyes termeiben a hercegnék korhűen berendezett lakosztályai láthatók. Ezek megmutatják, hogyan is teltek mindennapjaik, az ünnepeik, miképpen zajlottak az ünnepségek. A látogató választ kaphat arra is, hogyan mozogtak a politika és reprezentáció szövevényes hálójában, milyen feleségek, milyen anyák voltak. Vannak, amikről a tárgyak vallanak, míg mások az iratokból, emlékezésekből derülnek ki. Az egyes termekben nem csak azok eredeti funkciójával és az adott kor használati tárgyaival ismerkedhetünk meg, hanem ezeken keresztül betekintést kapunk a kor szokásaiba és tizenkilencedik századi nemes nők státuszába.
Újdonságnak számít, hiszen először nyílik meg a nagyközönség előtt a lakosztályok közvetlen szomszédságában található köztes szint, ahol az egykori személyzet élt, itt az életkörülményeikkel ismerkedhet meg a közönség. A kiállítás utolsó termében a Monarchia korabeli Esterházyak és az utolsó császár, Ferenc József és a kastélyban is vendégeskedő felesége, Sissi király- és császárné portréin és más emléktárgyakon keresztül kapunk bepillantást a két család kapcsolatába.