A Magyar Turizmus Zrt. TDM Koordinációja fontosnak tartja, hogy az érintett szereplőket a tervezés korai szakaszába bevonja, ezért kérik, hogy 2010. június 15-ig szíveskedjenek az anyaggal kapcsolatos véleményüket a desztinaciomenedzsment.hu honlapra feltölteni.
A munkaanyag egyrészt ismerteti a TDM szervezeti szintek javasolt ellátandó feladatait helyi, térségi és regionális szinten, másrészt a 2009. évi pályázati tapasztalatok felhasználásával javaslatot tesz a tervezett pályázati kiírás keretében elszámolható költségekre, nagyságrendekre. A TDM feladatok struktúrán belüli, szintek közötti megosztása a hatékonyságra és az adott szervezeti szinten történő optimális ellátásra tekintettel állt össze. Cél, hogy az adott feladat az egyes szintek tevékenységének összehangolásával, a struktúra által biztosított előnyöket (méretgazdaságosság, szakmai ismertek stb.) optimálisan kihasználva valósuljon meg.
A teljes (helyi/térségi/régiós) TDM struktúra a régiós adottságok figyelembevételével épül ki, így megvizsgálandó, hogy az adott régióban helyi és/vagy térségi szint kiépítése szakmaiság, fenntarthatóság, hatékonyság szempontjából mennyire indokolt. Kétszintű struktúra esetén a helyi, térségi, régiós TDM szervezetek között átjárhatók a feladatok a „csatlakozási pontoknál”: tehát pl. helyi TDM feladatot elláthat térségi szervezet, vagy térségi feladatot a helyi szervezet, ugyanakkor a régiós már nem. Ezen logika mentén pl. térségi feladatot is láthat el régiós szervezet. Az átjárhatóság egyértelműen meghatározott/lehatárolt feladatokat és szervezeti szinteket feltételez, a szintek kialakítása során az érintett szereplők egyetértésére van szükség.
A pályázati rendszer a feladatok ellátásának biztosítására épül, így a pályázatokban a támogatható tevékenységek meghatározása e feladatlista figyelembevételével történik. A TDM struktúra egyes szervezeti szintjeinek feladatmegosztása alapján a javasolt támogatható tevékenységeket, és a tevékenység ellátásához szükséges támogatási összegeket az alábbi táblázat ismerteti: