A teljesen újjávarázsolt egykori Ifjúsági Házban ideális otthont teremtettek a XX. század kiemelkedő festőművésze Kepes György életművének bemutatására. Offenbacher Ferenc művészeti vezető a Turizmus Online-nak elmondta, hogy az Alapítvány a Komplex Kulturakutatásáért az Új Széchenyi Terv keretében pályázott és el is nyert fel milliárd forint vissza nem térítendő támogatást. Ezt kilencven millió forint önerővel egészítették ki. A fejlesztési projekt megvalósítása másfél évvel ezelőtt kezdődött el, ennek során teljesen felújították az épületet és a homlokzati részen kicserélték az ajtókat és az ablakokat. A ház új színt is kapott. A kivitelezők határidőre fejezték be a munkákat, így három kiállítással nyithatta meg kapuit Eger új kulturális intézménye.
Az egyik, a Kepes György életműbemutató, amely ezentúl állandó tárlatként tekinthető meg. Ezzel kapcsolatban a Ház művészeti vezetője felidézte 1991-et, amikor a Heves megyei selypi születésű Kepes, az életművének jelentős részét Eger városának ajándékozta. Ezt az anyagot azután sikerrel mutatták be Párizsban, Dublinban, Gdanskban, Bécsben, Budapesten és Debrecenben. Offenbacher Ferenc kiemelte, hogy Kepes György a múlt század egyik kiemelkedő gondolkodója volt, aki arra törekedett, hogy a tudomány, a technika és a művészet által létrehozott új világképet közel hozza az emberekhez. Az egri intézetet azért alapították, hogy bemutassák és megőrizzék az utókornak a világhírű alkató művész életművét. Hosszabb távon az intézet nemcsak kiállítóhelyként működik majd, hanem kitárja kapuit a fiatalok előtt múzeumpedagógiai foglalkozásokkal. Emellett zenei- és irodalmi estéket is tartanak, továbbá vizuális kiállításokat is terveznek.
Jelenleg a Kepes gyűjtemény mellett - május 25-ig - mutatják be a Párizsban élő, magyar származású Vera Molnar, korai computer művész életművét, aki személyes kapcsolatban volt Kepes Györggyel. A harmadik kiállítás pedig a "Másodfokú egyenletek" címet kapta. Ennek érdekessége, hogy olyan fiatal művészek alkotásait láthatják az érdeklődők, akiknek a munkájára nagy hatással volt Kepes György tevékenysége.
Június elejéig interaktív, látványos műveket csodálhatnak meg a látogatók, melyek érdekessége, hogy 3D-s terekben sétálhatnak és a vizuális kommunikációval 3D-s képeket teremthetnek. Ezeken kívül a fény- és a videoművészet meghatározó alkotóival is találkozhatnak és egyfajta "Csodák Palotájaként" élhetik meg a különleges művészi alkotások által nyújtott élményeket.