Az átalakítást európai uniós támogatással végzik el, a galériák mellett egy ötszáz fős konferenciatermet is építenek a kétszintes épületben - mondta Hefner Gábor, a kft. ügyvezetője.
A Fürdőházban bormúzeumot is nyitottak, amely a szekszárdi borvidéket mutatja be fotókkal, a borkészítés, szőlőművelés régi eszközeivel, szekszárdi írók, költők műveivel. A múzeum jelenleg Forrai Ferenc tervező boroscímkéiből rendezett tárlatnak ad helyet.
Az új kiállítóhelyek egyikében szintén időszaki, Tolna megyéhez, a Sárközhöz kötődő bemutatókat terveznek, a másik helyiségben a Fürdőház történetét ismertetik meg a közönséggel - mondta Hefner Gábor.
A házat 1850 körül építtette Schubert János szekszárdi borbély és seborvos, a keleties hangulatot sugárzó, historizáló stílusban készült fürdőház mint orosz gőzfürdő működött 1854-től. Később volt kávézó, kaszinó, bordély, az utóbbi évtizedekben bérlakásként használták. Bár nem műemlék, a házra épült torony faszerkezetének megóvását a szekszárdi közgyűlés anyagilag is támogatta.
Forrás: MTI