A helyettes államtitkár üdvözlő beszédében hangsúlyozta, hogy a belföldi turizmus bevétele januárban több mint 20 százalékkal bővült, meghaladta a SZÉP-kártya-költést, ami azt jelenti, hogy több forrás jutott pihenésre, egészségmegőrzésre, az év első első két hónapjában pedig 17 százalékkal több pénzt töltöttek fel a munkáltatók a SZÉP-kártyákra, mint egy évvel korábban. A nemzeti tanúsító védjegyekről szólva elmondta: jelenleg a szálláshelyek esetében működik, de a tárca tervezi fürdők esetén is a bevezetését. Eddig 500 falusi szálláshely, 365 hotel, 20 magánszálláshely és 27 kemping és üdülőház-telep minősítése történt meg.
Szalay-Zala Andrea, a FATOSZ titkára szerint belföldi kampányt kellene indítani, hogy az érdeklődők jobban megismerjék hazánk tájait és a szállásokat, mert az ötszázadik védjegy átadása is azt bizonyítja, hogy van kínálat, és szükség is van ezekre a kis falusi szálláshelyekre.
Falusi szálláshely napraforgóval |
A „falusi szálláshely napraforgóval” védjegy a FATOSZ által létrehozott és működtetett tanúsító védjegy, amelynek alapvető célja, hogy garanciát nyújtson a szálláshelyszolgáltatás-nyújtás minőségének a szakmai elvárásoknak megfelelő színvonalára. A védjegy tanúsítja, hogy a szolgáltatások minősítése előre meghatározott, a FATOSZ kezelésében az általa meghatározott szakmai szempontrendszere alapján történik. |