A Mercure Budapest Korona Bridge Bárjában tartott rövid fogadás során a szálloda kávészünet különlegességeit kóstolhatták végig a vendégek a bankett csapat professzionális munkájának köszönhetően. A szálloda bárja az épület két felét összekötő impozáns híd tövében kapott helyet, ahonnan a nyüzsgő városra nyílik kilátás.
A gasztro-délután egy rövid kvízzel zárult, amelynek során prágai, pozsonyi és hazai hotelekbe nyerhettek értékes meglepetéseket az ügyesen válaszolók, ezt követően pedig kis csapatokban zajló háznézések során a Mercure Budapest Korona szálloda szobáit, további részlegeit és szolgáltatásait ismerhették meg a résztvevők. A négycsillagos szálloda a közelmúltban átadott „új budapesti Fő utca” elején található, a város bármely pontjáról gyorsan megközelíthető. A 421 légkondicionált kényelmes, világos szobája között standard és privileg kategória egyaránt megtalálható, de tágas lakosztállyal és apartmannal is rendelkezik. Kiváló helyszínt biztosít kis- és közepes méretű rendezvényeknek, nyolc légkondicionált, természetes megvilágosítású különterme 110 fő befogadására alkalmas.
A szálloda megtekintését követően a Ludwig Múzeumban folytatódott a program. A múzeumba érkező vendégeket az Üvegteremben egy kis fogadás várta. A terem egyediségét csak fokozza a Duna budai oldalának páratlan látképe, amely széles panorámával tárul a látogatók elé.
A gasztronómiai élvezeteket követően a Ludwig Múzeum lelkes, szakértő csapatától megtudhattuk, hogy Moholy-Nagy László a 20. század egyik legmeghatározóbb jelentőségű képzőművésze, művészet-pedagógusa és gondolkodója volt. Minden művészi erőfeszítése arra irányult, hogy túllépjen a művészet és a hétköznapi élet, az elmélet és a gyakorlat, vagy az ún. magas művészet és a technológia közé emelt mesterséges határokon. Azon kevés, nemzetközileg is széles körben ismert és nagyra értékelt magyar származású képzőművészek egyike volt, akinek életművét a hazai közönség ilyen átfogó válogatásban csak évtizedekkel ezelőtt láthatta utoljára Magyarországon.
Most kétszáz alkotása tekinthető meg, amelyek közel negyven nemzetközi intézményből és magángyűjteményből érkeztek a világ minden tájáról. Több mint száz festmény, fekete-fehér és színes fotók, filmek és grafikai tervek szerepelnek a válogatásban.
A kiállítás szeptember 25-ig tekinthető meg. További információ a www.ludwigmuzeum.hu oldalon.