Mint ismeretes, az üdülési csekk kedvezményes adózása idén október elsejével megszűnt, azt jövőre már nem bocsátják ki. Így a legtöbb munkáltató már idén beépíti a béren kívüli juttatásai közé a júliusban először az OTP által bevezetett SZÉP kártyát.
Fata László, a Cafeteria Trend szakértője elmondta: „Vannak módszerek, amelyekkel az átállás megkönnyíthető, ráadásul a SZÉP kártya pénzügyileg is előnyösebb ma már a munkáltatók számára, mint a korábbi papír alapú rendszer.”
A változást mutatja az is, hogy a szeptemberben végzett lekérdezés során a munkáltatók fele úgy nyilatkozott, nem kíván már papírutalványokat adni üdülési támogatásként az idén.
„Az OTP SZÉP kártya azért is előnyös a munkáltatóknak, mert nincs számukra semmilyen költsége a kibocsátó felé, sőt, jellegénél fogva minimális az adminisztrációs munka. Ráadásul, mint többfunkciós kártya, a jövőben korlátlanul bővíthető az OTP SZÉP kártyával igénybe vehető szolgáltatások köre” – mondta el Róth Lajos, az OTP Pénztárszolgáltató vezérigazgatója.
A SZÉP kártyát Magyarországon először bevezető OTP Pénztárszolgáltató Zrt. vezetője elmondta: az eddig leszerződött munkáltatók dolgozóik körülbelül felének töltöttek már üdülési keretet a kártyájára. Az így elérhetővé vált támogatást a munkavállalók ma már mintegy 1 500 elfogadóhelyen használhatják fel országszerte az OTP SZÉP kártyapartneri hálózatában.
Annak érdekében, hogy minél több elfogadóhelyi partner csatlakozhasson az OTP SZÉP kártya hálózatához, már négy különböző módon is lehetséges a plasztikkártyával fizetni. A korábban is elérhető fizetési módok (POS terminálon, webshopon, vagy az OTP SZÉP kártya weboldalán keresztül történő fizetés) mellett az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. a napokban bevezetett egy új elfogadási lehetőséget, a telefonos autorizációt, így telepített terminál vagy internet-kapcsolat nélkül is lehet a kártyát használni. Ez főleg a falusi turizmus kisebb szálláshelyei számára nyújthat segítséget.