Nem lehetnek párhuzamos apparátusok

A TDM intézményrendszer kiépülése a magyar turizmus stratégiai kérdése, mert ez teheti működőképessé azokat a sok-sok milliárdos, részben uniós forrásokat, amiket a vonzerők, szállás- és más szolgáltatások fejlesztésénél "betonba öntenek" - hangsúlyozta Víg Tamás koordinátor a 3. Országos TDM konferencián megtartott sajtótájékoztatón Balatonfüreden.

Mint elmondta, a fórum egyik célja az eddigi tapasztalatok megbeszélése, kicserélése volt. Kiemelt helyet kaptak a programban a házigazdák. A füredi TDM munkájáról, eredményeiről, a továbblépési lehetőségekről, szándékokról dr. Bóka István polgármester és Rádóczy Andrea a TDM szervezet vezetője számolt be. A működésük fő eleme a tudatos termékfejlesztés, amivel a szezon meghosszabbítását szeretnék elérni. A szervezet igazi vállalati szemlélettel működik, a célja, hogy a marketingre fordított pénz a lehető legjobban hasznosuljon.

Horváth Gergely, az MT Zrt. vezérigazgatója arról beszélt előadásában, hogy a társaság hogyan képzeli az együttműködést. Víg Tamás tolmácsolása szerint már az MT Zrt-nél is kezdik felismerni, hogy ezt együtt kell csinálni ezt a munkát. De már önmagában az is jelentős lépés, hogy a vezérigazgató részt vett a fórumon, mert az első két országos konferencián erre még nem volt példa.

A Nemzetgazdasági Minisztériumot képviselő Fábián Eszter vezető tanácsos az Új Széchenyi-terv prioritásairól beszélt. Ennek keretében elmondta, hogyan alakul az egészségiparhoz, termálturizmushoz kapcsolódó pályázati rendszer. A markáns prioritásokat nem csak a pályázati rendszer, hanem az MT Zrt. marketing munkája is erősíteni fogja. Hosszabb távú gondolkodásról van szó, nem egy-két és pozícionálásról, tematikus évekről, hanem hosszú távú pozícionálásról - hangsúlyozta Víg Tamás az előadások alapján.

A koordinátor szólt arról is, hogy várhatóan még novemberben megjelennek az új TDM pályázatok, amelyek országszerte legalább két szervezeti szintet átfogó támogatási lehetőséget biztosít a már működő és a jövőben induló szervezeteknek is. Tavaly közel kétmilliárd forint támogatást biztosítottak a 37 helyi és két térségi szervezetnek. Még körülbelül 11 milliárd forintos keret áll rendelkezésre, amiből a következő fordulóban 5-6 milliárd forintot osztanak ki. Egy helyi szervezet alapesetben maximum 50 millió forintra számíthat. Kivételt jelentenek a gyógyhely besorolású településeken - köztük Balatonfüreden - működő TDM szervezetek, amelyeknek 100 millió forint lehet a támogatási felső határ. Ugyancsak 100 millió forint a térségi szervezetek által egyenként elérhető támogatás nagysága.

A Balatonnál akár arra is lehetőség lesz, hogy egy regionális szintű szervezet működéséhez 3-400 millió forintos forráshoz jussanak, aminek 80 százalékát is marketingre költhetnék.

Víg Tamás szerint a konferencián megszólalók egyetértettek abban, hogy a Balatont mint egységes márkát kell megjeleníteni belföldön és külföldön egyaránt, értelmetlen továbbtagolni akár csak partszakaszokra is. A koordinátor kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a balatoni regionális TDM szervezet létrejötte esetén nem tartja elképzelhetőnek párhuzamos apparátusok működését. Létrejöhetne egy olyan szuverén gazdasági társaság, amibe a tulajdonlás alul és felülről egyaránt megvalósulhatna.

A regionális marketing igazgatóság úgy integrálódhatna ehhez a társasághoz, hogy az alulról jövő szereplőknek a teljes szakmai döntéshozatali kompetenciája meglenne, tájékoztatta lapunkat balatoni tudósítónk, Győrffy Árpád.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.
Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén

Ariana Grüll: Az építészeknek túl kell lépniük a nemzetközi trendek puszta követésén 

A Klasszis TopDesign 2024 verseny egyik zsűritagja, Ariana Grüll a tavalyi versennyel kapcsolatos tapasztalatairól mesélt, és arról, hogy mit vár az idei pályaművektől.