23,2 millió eurós beruházással egy egykori irodaházból alakította ki a szállodát a budai Duna-parton a Bem Kft., amelytõl az Accor- Pannonia bérli az épületet. A négycsillagos Novotel Budapest Danube megnyitása az Accor-Pannonia Hotels 2006 és 2009 közötti fejlesztési stratégiájának elsõ eleme, amelyet további beruházások követnek majd Magyarországon.
A Novotel Budapest Danube külsõ és belsõ díszítõelemei a szálloda mellett folyó Duna hangulatát idézik, belsõ kialakítása pedig a retro-elemeket ötvözi a fiatalos eleganciával. A teljesen akadálymentesített szálloda szolgáltatásai egyaránt alkalmasak üzleti és turistavendégek igényeinek kielégítésére. A Novotel Budapest Danube 175, a legújabb standard szerint kialakított Novation szobája igazodik a speciális igényekhez: egyénileg szabályozható légkondicionálás, on-demand pay TV, közvetlen telefon, minibár, különválasztott fürdõ és toalett, ingyenes kávé- és teakészítési lehetõség tartozik a szoba szolgáltatásai közé. A szálloda egész területén elérhetõ a vezeték nélküli internetkapcsolat, a szobákban laptop méretû széf található. A lobbiba integrált bárban bluetooth printer és digitális fotóprinter áll a vendégek rendelkezésére. A szálloda egész területén füstjelzõ és sprinkler rendszer mûködik. Az összesen 150 fõ befogadására képes három légkondicionált különterem összenyitható. A Duna menti országok fogásait ötvözõ Cafe Danube étterem 24 órán át nyitva áll a vendégek elõtt. Diétás ételek mellett a Club Med Gym standard szerinti fitneszterem várja az egészséges életmód híveit.
A szálloda igazgatója, Horváth Gábor kinevezése elõtt az Accor-Pannonia distribution és revenue igazgatója volt. Vezekényi Péter igazgató-helyettes ezt megelõzõen a Sofitel Budapest szálloda front office menedzsereként dolgozott. Bán István az F&B manager, Szilágyi Gábor pedig a chef. A dolgozók átlagéletkora 29 év.