Az állami televízióban hangzott el az elnöki bejelentés, amely szerint a szükségállapot egy hónapig lesz érvényben. Adly Mansour ideiglenes miniszterelnök felszólította a fegyveres erőket és a rendőrséget, hogy tegyen meg mindent a rend és a biztonság fenntartása érdekében.
A bejelentés előzménye, hogy a biztonsági erők rajtaütöttek két olyan táboron, ahol a törvényesen megválasztott, majd hivatalából eltávolított elnök, Mohamed Morsi elnök hívei tiltakoztak békésen. Ellenmondó híradások kerültek napvilágra az áldozatok számát illetően, de az Egyiptomi Egészségügyi Minisztérium 95-re teszi a halottak számát országszerte, míg közel 1000-re a sebesültekét. A Mursit támogató Muzulmán Testvériség ellenben több mint 2000 halottról és 10 ezer sebesültről adott ki közleményt. Több újságíró, köztük a brit Sky News operatőre, Mick Deane is életét vesztette.
A biztonsági erők fellépésére válaszul a Muzulmán Testvériség felszólítette híveit, hogy vonuljanak az utcákra a vérengzések megfékezése céljából.
Fokozott óvatosságot kér a Külügyminisztérium |
Továbbra is fokozott óvatosságot kér az Egyiptomban tartózkodó vagy oda készülő magyar állampolgároktól a Külügyminisztérium a 2013. augusztus 14-én délután az észak-afrikai országban kihirdetett szükségállapot miatt, olvasható a minisztérium honlapján. A Külügyminisztérium felülvizsgálja az utazási ajánlásokat. Továbbra is arra kérik a magyar állampolgárokat, hogy Egyiptomban legyenek fokozottan óvatosak, kerüljék a nagyvárosokat és a tüntetések helyszíneit. A jelenlegi információk alapján a turisták által leginkább kedvelt tengerparti üdülőhelyek, Hurgada és Sarm es-Sejk továbbra is biztonságosnak mondhatók. |
Forrás: Al Jazeera