Az iroda a megszokott utazási irodai szolgáltatásokon kívül speciális kínálatként diákoknak szánt kedvezményes utakkal, csomagtúrákkal és utazási kártyák értékesítésével is foglalkozik majd, de tervek szerint a jövőben az intézményben tartandó konferenciák szervezésébe is bekapcsolódhatnak. A BGF Students’ World Travel tanutazási iroda a Budapesti Gazdasági Főiskola TÁMOP 4.1.1 KKT - Készség Kompetencia Tudás projektje keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg.
„A Budapesti Gazdasági Főiskola hosszú évek óta elkötelezett híve a gyakorlatorientált oktatásnak, melynek további erősítése érdekében hoztuk létre a tanutazási irodát is.” – nyilatkozta Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora az avatóünnepségen.
„A BGF Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara és a NUR Neckermann Kft. együttműködése több mint 8 évre tekint vissza. Nagyon fontosnak tartjuk a képzett utánpótlás nevelését, hiszen ők a jövőbeni munkatársaink, ezért különös hangsúlyt fektetünk a gyakorla¬ton részt vevő hallgatókkal foglalkozó munkatársak felkészültségére és oktatási tapasztalatára. Emellett azonban mi is szeretnénk tanulni a diákoktól: bízunk benne, hogy új szemléletükkel, kreatív megoldásaikkal hozzájárulhatnak sikereinkhez” – mondta a megnyitón szintén résztvevő dr. Békefi Veronika, a NUR Neckermann Kft. Ügyvezetője.
Dr. Szalók Csilla, a BGF KVIK Turizmus Intézeti Tanszék vezetője hangsúlyozta: “Az itt dolgozó diákokra a más irodákban dolgozó diákokhoz képest nagyobb feladat és felelősség hárul majd, ám ezáltal az elért eredményeket, sikereket is sokkal inkább magukénak érezhetik.”
A tanszékvezető röviden ismertette a főiskola gazdaságba ágyazott képzési modelljét, mely négy fő pilléren nyugszik: Az első az a tantervi háló, melyet a kilencvenes években külföldi példák alapján létrehoztak, a vállalkozás centrikus gyakorlati tárgyakat előnybe részesítve, az általános tantárgyakkal szemben. Továbbá 1992-től a főiskola mellett szakmai tanácsadó-testület működik, mely a tantervi változásokban, de akár a tantárgy leírásokban is segítséget nyújt. Szintén fontos pillér a szakmai gyakorlat, mely a Bolognai-folyamat miatt ugyan a két félévről egyre csökkent, a főiskola továbbra is támogatja a külföldi gyakorlatot, melyhez egy passzív félév is igénybe vehető. Ehhez a képzési modellhez szorosan kapcsolódik a most megnyílt iroda is, mely a helybeni gyakorlat mellett, az oktatóknak is lehetőséget nyújt belülről megélni az esetlegesen előforduló nehézségeket, problémákat. A levont következtetések aztán segítik a külső gyakorlati helyek tovább fejlesztését is.
Szalók Csilla kérdésre válaszolva elmondta, hogy az Alma Mater étterem és a tanutazási iroda mellett a tanszálloda kialakítása is tervbe van véve, ez azonban csak a képzéssel összekapcsolva valósítható meg.
A Budapesti Gazdasági Főiskola 2010 májusában Felsőoktatási a minőségfejlesztés terén elért kiemelkedő eredményeinek elismeréséül Minőségi Díj elismerésben részesült, míg 2011 júniusában tagságot kapott az Európai Egyetemek Szövetségében (EUA), mely Európa vezető felsőoktatási szervezete.