Ez nem jó hír a főszezon első hónapjára vonatkozóan - írja a Hotel Monitor a Turizmus Online-nak eljuttatott közleményében.
A budapesti 3* és 4*-os szállodák foglaltsága továbbra is tartja az elmúlt évet közel 10%-kal meghaladó eredményt, de az átlagárak néhány százalékponttal alulmúlták a 2010-es adatokat ·
A vidéki szállodák nem tudták elérni az egy évvel korábbi teljesítményeket. A wellness és gyógyszállodák eltérő trendet követnek: a wellness házak, ha a 2010-es átlagáraknál (is) alacsonyabban is, de elérték a foglaltság számottevő emelkedését, míg a gyógyszállodák kiegyensúlyozottabb, a 2010-es eredményeket valamelyest meghaladó teljesítményt mutatnak mind az átlagárak, mind pedig a foglaltság területén.
MHM RevPAR 2011 június:
A KSH friss jelentésében
sikerekről számolt be - legalábbis a vendégéjszakák terén. A kereskedelmi szálláshelyek forgalmának 84%-át képviselő szállodák vendégforgalma minden hónapban élénkült, melyben a négycsillagos, illetve a wellness-szállodák vendégforgalma volt meghatározó (mind a külföldiek, mind a belföldiek esetében). A belföldi vendégek száma összességében 1, a külföldi vendégeké 8%-kal emelkedett.
A gyorsjelentés megjegyzi: Budapesten a vendégforgalom döntő részét fogadó három–öt csillagos kategóriákban a szobák átlagára január–májusban 8900 és 30 100, az egy kiadható szobára jutó árbevétel 3400 és 19 000 forint között alakult. Hozzáteszi: A szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás ágazat bruttó hozzáadott értéknövekedése lényegesen elmaradt a nemzetgazdaság egészétől, a beruházások hosszú idő óta visszaesnek, csakúgy, mint a foglalkoztatottság. Az áremelkedés viszont az ágazat egészében csak 2,2% volt az I. negyedévben az előző év azonos időszakához képest.