A Paprikakert TÉSZ Kft. 2012-ben KalandoZoo Kalandpark kialakítása Szegeden címmel nyújtott be pályázatot az Új Széchenyi-terv Dél-Alföldi Operatív Program támogatási rendszeréhez. A DAOP-2.1.1/J-12-2012-0038 azonosító jelű, több mint 390 millió forint összköltségvetésű projektet a Regionális Operatív Program Irányító Hatósága hetvenszázalékos intenzitás mellett 277 692 377 forint összegű támogatásra érdemesnek ítélte.
A pályázó Paprikakert TÉSZ Kft.-t elsősorban a magyar termékek külföldi piacokon történő értékesítésére hozták létre. Tevékenységei közül a legnagyobb tételt a zöldség-gyümölcs felvásárlás és értékesítés teszi ki, de ma már a csomagoló- és tárolóedény-gyártás mellett elsősorban gasztroturizmussal foglalkozik.
A vállalkozás pályázati célkitűzése – a Szegedi Vadasparkkal együttműködve – az volt, hogy a projekt a természeti környezet adta lehetőségeket kihasználva teremtsen Szeged városának új turisztikai attrakciót, ezáltal fejlesztve a város idegenforgalmi potenciálját, színesítve programkínálatát.
A beruházás Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában lévő ingatlanon valósult meg, amelyet a Paprikakert TÉSZ Kft. szigorú feltételek mellett 15 éves bérleti szerződéssel vesz igénybe.
Az elkészült új kalandpark fő vonzerejét a 47 422 m2 alapterületű, gyönyörű, zöld, erdős környezetben megvalósuló egyedi játékelemek jelentik, úgymint az öt komplex, különböző nehézségi szintű kötélpálya, a tó feletti nagy átcsúszás, a kültéri mászófal, a csőlabirintus, a kisgyermekek számára készült kültéri játszótér. További szórakozási lehetőséget biztosít a bungee trambulin, az óriásbokszkesztyű, az óriásszumó, a háromdimenziós forgó karika, a rodeóbika, a Flying Bike átfordulós extrém bicikli, a vízi arénában a foci és az élő csocsó, a hagyományőrző íjászat és az állatsimogató. Az elemek oly módon kerültek kiválasztásra, hogy minden korosztály megtalálja a számára megfelelő szórakozási lehetőségeket.
A fejlesztés keretében felépült továbbá a KalandoZoo Kalandpark főépülete, amelyben a pénztár és egy ajándéküzlet is helyet kapott. Ezenkívül büfé, a közösségi programok szervezésének nagyszerű helyszíneként kétszintes kilátó, valamint egy színpad, továbbá a WC és pelenkázó épülete szolgálja a vendégek kényelmét. A működéshez szükséges raktárépületek és kiszolgálóegységek illeszkednek a környezethez és a létesítmény jellegéhez. Az egyes épületeket, a kötélpályákat pihenőhelyekkel övezett sétálóösvényen tudják megközelíteni a látogatók.
A KalandoZoo Kalandpark kiemelkedő és egyedi az ország kalandparkjait tekintve, hiszen az itt kipróbálható 17 játék, köztük a 3000 m2 területet behálózó kötélpályák, nem találhatóak meg egyazon helyszínen sehol máshol Magyarországon. Kialakításra került egy olyan, az országban egyedülálló, kisgyermekeknek szánt kötélpálya is, amelyet egyben mozgássérültek, valamint fogyatékkal élők is igénybe vehetnek.
A projekt befejezésének időpontja 2015. november 15. Egy nappal korábban rendezik meg az ünnepélyes megnyitót, amelynek alkalmából az érdeklődők megismerkedhetnek a szegedi KalandoZoo Kalandparkkal.