Mirsad Bibović méltatta a könyv értékeit, köszönetet mondott a szerzőnek, valamint a kiadó ügyvezető igazgatójának, Marton Jenőnek, hogy ilyen szép kiadványt hoztak létre.
A kötetben olvashatunk a sokszínű ország földrajzáról, csodás tájairól, a tengerpartról, a hegyvidékről, történelméről, valamint hasznos információkról, amelyekre az utazók számára szükség lehet. Többek között például azokról az útvonalakról, amelyek az országba vezetnek, az éttermekről, a konyhaművészetről és az italokról, az árakról, a szállásokról, a parkolásról, és az utazási irodák elérhetőségéről. Külön oldalak foglalkoznak Herceg Novi-val és környékével, a Kotori-öböllel és környékével, bemutatja Tivat és Budva szépségeit és azok környékét, a tengerpart is kiemelten szerepel a kötetben, fényképes illusztrációval járja be Podgoricát, a Skodrai tavat, Cetinjét és Bart. Végül a gyakorlati tudnivalók előtt még kis úti szótárral segítik az utazók informálását. A kiadványban 18 térkép és 300 fotó található.
Mirsad Bibović nagykövet tájékoztatójában elmondta, hogy 2011-ben 19 ezer magyar volt kíváncsi Montenegróra, 2012-ben a MALÉV leállása miatt csökkent ez a szám, mivel megszűnt a közvetlen járat az országba. Tavaly 1 millió 400 ezer turista érkezett az országba és ebből kevés volt magyar, éppen ezért erőfeszítéseket tesznek azért, hogy sikerüljön charterjárattal közvetlen kapcsolatot létesíteni a magyar utazókkal.
- Csak bízni tudunk abban, hogy lesz olyan partner, aki érdemesnek találja a közvetlen járatot a két ország között. Ez azért is fontos, mert az idei Utazás kiállításon nemcsak magyar, de montenegrói részről is elhangzott, hogy erre igény lenne – mondta a nagykövet, aki egyben az autóút szépségeit is ecsetelte.
- Remélem, a légikapcsolat hiánya nem gátolja a magyarokat abban, hogy ellátogassanak hozzánk, gépkocsival 680 kilométer Podgorica, és út közben csodálatos szépségekkel találkozhatnak, nem csak a tengerpartot látják, hanem csodás hegyeinket is – tette hozzá.
A bemutatón a nagykövet meghívására részt vett Vajda László, aki uniós tanácsadóként a közelmúltban hét hónapot töltött el Montengróban, ahol a 2012. június végén megkezdődött uniós tárgyalások kapcsán nyújtott segítséget a Magyar Külügyminisztérium megbízásából. Főleg a mezőgazdaság, az élelmiszerbiztonsági és a halászati fejezet tárgyalását segítette több évtizedes szakmai tapasztalataival.
Mint elmondta, ez alatt az idő alatt sok ismeretet szerzett és lehet, hogy ő is könyv írására adja a fejét. Be akarja mutatni azt az országot, ahol a nemzetiségek békésen élnek egymás mellett, tisztelik egymás vallási ünnepeit, nem zárják a kocsikat, a motorokat, mert senki nem lopja el, az emberek barátságosak az idegennel és kiváló a közbiztonság. Érdekelte az ottani történelem és a kultúra is, járt több kolostorban, különösen megragadta az ott élők szívélyessége, barátságossága.
Nagyra értékelte a szerző és a kiadó munkáját, amely ilyen színvonalas kötet megjelenését eredményezte.