A felvezetőből egyértelműen kiderült, hogy az üdülési csekk bevezetése valódi sikertörténet, amely nagyban hozzájárult a belföldi turizmus évek óta tartó dinamikus növekedéséhez. A 2002-es évi százezer főről öt év alatt 1,7 millióra emelkedett a csekket igénybevevők száma, és az idén akár a bűvös két milliót is elérheti. Ugyanakkor többen is kritikát fogalmaztak meg az üdülési csekk egyre szélesebb körben történő felhasználhatóságával kapcsolatban. Bánki Erik és Nagy Jenő szerint ez egyértelmű eltávolodás a bevezetéskor meghatározott céltól. A képviselők a helyváltoztatás, fontosságát hangsúlyozták, és nem értettek egyet a csekk horgászjegyre vagy akár Forma 1-es jegyre való beválthatóságával. Az elnök válaszában megvédte a jelenlegi rendszert, amely hat kategóriában 27 szolgáltatást tartalmaz. „Mivel Európában rajtunk kívül csak Franciaországban és Svájcban létezik üdülési csekk, az utóbbiban 1939 óta, így a svájci tapasztalatok akár mintának is tekinthetők. Svájcban az igénybe vehető szolgáltatások tárháza jóval szélesebb. Az életminőség javítása kell, legyen az elsődleges cél, és ez az, amit a leendő Turizmus Törvényben lefektetett elvek is hangsúlyoznak.” - érvelt Karácsony Mihály.
Ezt követően az ÖM turisztikai szakállamtitkára, Dr. Kovács Miklós a Budapesti Tavaszi Fesztivál idei eredményeiről számolt be, amely a Fesztiválközpont Kht-tól kapott előzetes tájékoztatás szerint a jegyeladások alapján több mint 50 ezer főt vonzott, (ez az adat nem tartalmazza a kiállítások, szabadtéri rendezvények látogatóit), amelynek 32 százaléka volt külföldi. Kitért a pályázatok kiírásának és elbírálásának határidejére is, amely az utóbbi időben gyakori kritikát kapott. Ezt orvosolva, a tervezhetőség és a kiszámíthatóság érdekében a 2009. évi rendezvénypályázati felhívás 2008. második felében, ősszel jelenik meg. A pályázaton olyan kulturális fesztiválprogramokkal lehet részt venni, amelyeknek turisztikai vonzereje van.
Befejezésül három regionális idegenforgalmi bizottság elnöke tartott beszámolót. A Közép-Dunántúli RIB részéről Horváth András, az Észak- Alföldi RIB részéről Tóth József, valamint az Észak-Magyarországi RIB részéről Nagy Imre elnökök értékelték tevékenységüket.