Az első előadásunk nagyon aktuálissá vált, hiszen közeleg a határidő, ezért sokakat érdekelt: Kovács István, a Magyar Szállodaszövetség titkára számolt be arról, hogyan áll a Hotelstars Union minősítési rendszer. Először az előzményekről, majd a stratégiai partnerségről beszélt, megtudhattuk, mostanáig 130 hazai szálloda regisztrált a honlapon, és tíz minősítés született.
Majd Bíró Lajos, a Bock Bisztró tulajdonos-séfje lépett a pódiumra, aki a bisztrónyitással kapcsolatban mesélt a tapasztalatairól. Egyebek között elhangzott, hogy ma nem fine dining éttermet érdemes itthon nyitni, hanem bisztrót – már csak az árfekvés miatt is. A személyzetet rendesen meg kell fizetni, taníttatni, és beszélt arról a fordított helyzetről, amely idehaza megszokott: nálunk az éttermek tulajdona 90 százalékban a vendéglátáshoz nem értő befektetők kezében van, míg külföldön ez épp fordítva működik. Végül azt is kiemelte, hogy az az igazán jó séf, akinél akkor is minden rendben működik, ha nincs mindig ott a konyhában. Majd ehhez tartva magát maradt még velünk egy jó ideig, bár délidő volt, nem tért vissza a Bockba, hanem elbeszélgetett a hozzá fordulókkal.
Karcag Attila, a Spájz és a Leroy Allée éttermek tulajdonosa és Kreil Vilmos, a Bocuse d’Or magyarországi elnöke egyedülálló ötlettel állt elő: hiányzik a magyar vendéglátós-palettáról egy olyan alapanyagküldő szolgálat, amely figyelembe véve az adott helyet, helyiséget, a legkülönfélébb választékot kínálva segít a legmegfelelőbb beszállítói kör megtalálásában. Az első, induló lépések után a siker az összefogáson múlik majd, ehhez kérik a segítséget a kollégáktól – a részletek a www.vendeg.hu honlapunkon már megtalálhatók.
Állandó szereplőnk, a Miele szakértője, Kardos György előadása – mint az ez alkalommal készített felmérés alapján kiderült – sokakat érint: a garanciális szervizhálózatról, a hároméves szavatosságról, a professzionális mosó- és mosogatógépek jótállásáról tartott előadást, és kiderült az is, cégük miért folytat folyamatosan vevőelégedettségi felmérést.
„Egy étterembe lépve az első és legalapvetőbb élmény, miképp néz ki maga a hely”– állapították meg a Magony testvérek, Péter és Zoltán, akik a BEVLO tulajdonosaiként az éttermi textilkivitelezés legújabb trendjeit mutatták be. Cégük az első lépéstől a legutolsóig – a tervezéstől a kivitelezésig, a minimálstílustól akár a klasszikus vonalig – vállalja egy-egy adott vendéglátói vagy szállodai hely teljes vagy részleges textilezését.
Amíg az ebéd készült, vendégeink a Coninvest cég által forgalmazott, professzionális sonkaszeletelővel vágott prosciuttót kóstolták, csipegettek a Pékpont Kft. által hozott és kínált, különleges gyorsfagyasztott technológiával készített finompékárukból, közelről megnézték a Zila Cukrászat világszabadalom tortaformáját, és megcsodálták a Progast helyben kiállított éttermi porcelánjait. Az ebéd alatt mindenki várta, hogy a Michelin-csillagos sztárséf, Nicolas Rafael Delgado kijön majd a vendégtérbe, és mond néhány szót a szakmabelieknek, ám erre nem került sor, mert az argentin szakács épp akkor mondott fel…
A menü új magyar gulyásconsomé volt, ahogy Delgado (utoljára) másképp gondolta a konyhán ezt a fogást, majd rizottó grillezett lazaccal következett. Desszertként Zila tortaformával készített édességek szerepeltek, az ételekhez egy villányi családi pincészet, a 35 hektáron gazdálkodó, kizárólag minőségi tételeket készítő, fehér-, vörös- és roséborokban jeleskedő Gere Tamás & Zsolt Pincészete borait kóstolhatták meg vendégeink. Sorrendben a következő szép tételeket: először siklósi hárslevelűt (2008), majd villányi portugiesert (2010) és a pincészet csúcsbora, az Aureus (2006) is bemutatásra került.