Az étkezés epervelővel tálalt tonhaltatárral és Weninger Kékfrankos Rosé Bruttal kezdődik. Ezután gavraxolt nyúlfilét tálalnak „Verjus” öntettel és apró zöldségekkel, valamint 2008-as Pinot Blanc-cal (fehér burgundival). A következő fogás libahúsos ravioli párolt marhapofával, vörösboros lencsével és 2007-es Weninger Kékfrankossal, valamint hideg töltött káposzta, azaz tatárhússal töltött lilakáposzta managlica szalonnahabbal. Az ehhez ajánlott bor Weninger Fettner Cuvée 2005-ből. Lesz még marhasült sült oldalassal, konyakos meggy mártással, rakott céklával és zöldborsos mártogatóval. A hozzáillő bor: Spern Steiner Kékfrankos Selection 2004. Az étkezést kecskesajttal töltött borjúszegy zárja vörösborkivonattal, amihez Weninger Cabernet Merlot-t ajánlanak. A desszert csokoládétrüffel.
Borvacsora a Symbol étteremben
Weninger borvacsorával várja vendégeit január 29-án a Symbol étterem. A soproni-balfi pincészet borait ínycsiklandozó ételekkel párosítják.

Kihirdették Magyarország legjobb éttermeit – Itt a 2025-ös toplista
Június 16-án, hétfőn este rendezték a hazai gasztronómiai élet legrangosabb eseményét, a Dining Guide Év Étterme Gálát.

Hétvégén Somlói Borgála
Borkultúra, hagyomány és élmény egyetlen hétvégén.

Kiemelkedő vidéki vállalkozásokat díjaztak
Közös célért – 6 millió forint adomány gyűlt össze.

Új imázsfilm a magyar borról – Videó a cikkben
Új nemzetközi imázsfilmmel pozicionálja újra Magyarországot a borvilág térképén a Magyar Bormarketing Ügynökség.

Hazai borászoknak üzent Nagy Márton: jön a kormányzati segítség
Növelni kell a palackos borok exportját, amihez a magyar kormány minden segítséget megad, mondta a miniszter egy csütörtöki balatoni nyitóeseményen.

Bartenderek új generációja – 22 milliós segítség a Coca-Cola HBC-től
A Bar Me Tender ingyenes bartenderképzés immár negyedik éve segíti a vendéglátós szakma új generációját.

Hamis élelmiszerek, többmilliárdos károk
Többmilliárdos kárt okoznak évente Magyarországon a hamisított élelmiszerek és italok.

Piacbővítésre készül a multi üzletlánc hazai tagja
Az Auchan Magyarország stratégiai partnerségre lép a Winelovers Wine Awards borversennyel.

Legjobbak közt a magyar speciality kávé
A döntőbe a világ több százezer kávéja közül, kategóriánkként a legjobb tízet választják ki.

Miskolc innovatív gasztronómiai kínálata Katowice-ben
A Zadole parkban zajló kétnapos rendezvényen a látogatók Katowice testvérvárosainak kulináris és kulturális kínálatával ismerkedhettek meg.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.