Brit pékségtől lopott a Starbucks

A brit Starbucks a múlt héten dobta piacra a muffin formájú, de tésztájában inkább fánkra hasonlító új süteményét, amit "duffin"-nak neveztek el (a fánk angol neve, a doughnut és a muffin ötvözéséből), az elnevezést pedig le is védette a kávézólánc beszállítója, a Rich Products.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az eset (közkeletűvé vált nevén Duffingate-botrány) az Adweek szavaival élve hamar vihart kavart a Twitter bilijében, ugyanis egy kis brit pékség, a Bea's of Bloombury évekkel ezelőtt megcsinálta ugyanezt a süteményt, amit a vásárlóik hamar el is neveztek duffinnak. Bea Vo, a pékség tulajdonosa a Guardiannek elmondta, sosem védette le a nevet, mert nem gondolta, hogy ez szükséges - viszont mivel egy pici, független cégről van szó, esélyük sincs hosszú jogi folyamatba bonyolódni a védjegy megszerzéséért.

A Starbucks azóta kijelentette, nem fog jogilag fellépni azok ellen, akik használják a védjegyet, az interneten mégis óriási felháborodást váltott ki a történet. Ahogy egy londoni fogalmazott a Twitteren, "még egy ok, hogy bojkottáljuk a Starbucksot... ha a pocsék kávé nem lenne elég".

Forrás: Kreatív Online


Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.
MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be

MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be 

A vendéglátó üzletek számának csökkenése ismét gyorsult.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.