A legfrissebb adatok szerint fejenként évente 52 kilogrammot fogyasztanak, ennél alacsonyabb számot korábban soha nem regisztráltak. Öt évvel ezelőtt a fejenkénti éves fogyasztás még 61 kilogramm volt.
„Szerintem mindenki felelősséggel tartozik az éghajlatért. A húsfogyasztás csökkentése nagyban hozzájárul a környezet és az állatok védelméhez, ráadásul jót tesz az egészségnek is”, vélte egy utcán megszólított fiatalember egy 27 éves önkormányzati dolgozó.
Forrás: Euronews