„Most indultunk a versenyen negyedik alkalommal és ez az eddigi legjobb eredményünk. Az ezüstérem méltó jutalom az eddigi szenvedéseinkért. Mostmár csak azt kell kideríteni, milyen messze voltunk az aranyéremtől” – mondta Graham Tinsley, a Welsh National Culinary Team menedzsere. Hozzátette: „nagyon nehéz munka volt, hiszen átlagban három órát tudtunk aludni éjszakánként. Az akadályokhoz képest fantasztikusan szerepeltünk.” Akadályok alatt – mint ahogyan a www.vendeg.hu-n megírtuk - azt a pechsorozatot kell érteni, ami a verseny kezdete előtt a wales-i csapatot hátráltatta: először visszalépett a csapat két tagja, aztán a francia komposok sztrájkja miatt késett a felszerelésüket szállító kamion, aminek ráadásul Kölnbe is kellett egy kitérőt tennie, mert az egyik séf benne hagyta az útlevelét. (A kölni repülőtérről futár vitte Manchesterbe, ahol a tulajdonosa várta.) Ennyi volt, amiről korábban is tudni lehetett, az utolsó csapás az volt, hogy amikor a kamion megérkezett Erfurtba, kiderült, hogy a nehéz tárgyakat alig lehet belőle kipakolni. (www.costsectorcatering.co.uk)
Ezüstérmet nyert a balszerencsés wales-i csapat a szakácsolimpián
Az indulás előtt sokféle peches eseményt elszenvedni kényszerült wales-i csapat végül ezüstérmet nyert az erfurti szakácsolimpián.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Michelin-kalauz: Szlovénia tovább erősít
A legmagasabb, háromcsillagos minősítést továbbra is őrzi a Hisa Franko, Ana Ros étterme.
A Master Good reagált a vállalatot érintő állításokra
A cégcsoport közleményben reagált az elmúlt napokban megjelent, a vállalat működését érintő állításokra.
Villányi bor a világ élvonalában
Nemzetközi elismerés a Jammertal Borbirtoknak.
Veszélyben a piemonti mogyoró?
Az aszály, majd a május végi szélsőséges viharok különösen súlyosan érintették a piemonti mogyoróültetvényeket.
Tej Terméktanács: állásfoglalás a vendégmunkásokról
A terméktanács szerint a tejtermelésnek szüksége van a külföldi munkaerőre.
Megszólalt a Hungast – a cégcsoportot érintő vádakra reagálva
A cég a napokban azért került a figyelem középpontjába, mert sajtóértesülések szerint tulajdonosukat és egyik vezetőjüket előállította a nyomozóhatóság.
Év Strandétele 2026 – megnyílt a nevezés Európa egyetlen Beach Food versenyére
A verseny célja idén is a minőségi, kreatív és helyi alapanyagokra épülő strandételek bemutatása és népszerűsítése.
Divatbemutató az etyeki Gasztrosétányon
Az etyeki Gasztrosétány ad otthont június 18-án az Etyek Sunset Fashion Show elnevezésű rendezvénynek.
Spanyol elismerés a budapesti tapas bárnak
Nemzetközi elismerés Budapest egyik legautentikusabb spanyol éttermének.
Titokzatos szendvics a most nyíló Popeyes kínálatában
A tavaly októberi, nagysikerű hazai debütálást követően a Popeyes cajun ízei a Westend után most a budapesti Árkád bevásárlóközpontba is megérkeztek.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.