A Stand Étterem számára a 2025-ös év díjesővel és személyes örömhírrel indult: megőrizték két Michelin-csillagukat, megkapták a Dining Guide Hungarian Best of the Best díját, Szulló Szabina pedig életműdíjat és Az Év Séfje elismerést is átvehetett. A legfontosabb változás azonban, hogy Szulló Szabina és Széll Tamás gyermeket várnak – a változás pedig új fejezetet nyit az étterem működésében, derült ki a diningguide.hu egyik friss cikkéből.
Fotó: Magyar Bocuse d'Or Akadémia Facebook oldala
Szulló Szabina október végén adta át a napi operatív feladatokat, hogy a várandósság utolsó időszakára visszavegyen a korábbi tempóból.
„Október végén hagytam abba az intenzív konyhai munkát. Jelenleg is bejárok az étterembe, igyekszem támogatni a csapatot a konyhán túli feladatokban, de a napi operatív működéssel járó stresszt már nem tudom vállalni. Sőt, a terjedelmem is egyre csak nő, tehát a konyhán sem tudnék már sokáig elférni.”
- fogalmazott a vele készült interjúban.
Az étterem vezetésében a legnagyobb változás, hogy Benjamin Morris öt év közös munka után head chef pozícióba lépett elő, és Széll Tamással együtt viszi tovább a konyha szakmai irányítását. Szulló szerint Morris teljes mértékben készen áll a szerepre: kiválóan ismeri a konyhát, gondolkodásmódja és szemlélete pedig tökéletesen illeszkedik a Stand filozófiájához.
Szulló Szabina bízik benne, hogy lépésről lépésre visszatér majd a konyhába, és a család, valamint a csapat támogatásával zökkenőmentesen sikerül átlépni az új életszakaszba. Az étterem közben változatlan lendülettel halad tovább – „teljes erőbedobással”, ahogy ő fogalmazott.