Belépsz az egykori Kőtár csodálatosan helyreállított kovácsoltvas kapuján, és azonnal elvarázsol a környezet. Mert egy másik világba, más dimenzióba érkezel. Ahol minden luxus, minden a történelemről, a múltról szól, mégis magától érthetően modern. Olyan világ fogad a szeptember 23-án átadásra került, Budapest legújabb topéttermében, ahol nincs a gazdagságot csak lihegve másoló gyenge utánzat, ismeretlen a fennkölt, hideg szépség, a megfoghatatlan, hűvös design. Nincs mese, ezt az épületet sok-sok év kemény munkájával úgy rakták össze, ahogy valószínűleg a nagykönyvek megírnák. Vagy legalábbis ahogy anno Schulek Frigyes, a múlt századforduló főépítésze tenné, ha ő építené ma romjaiból újjá. Az ő idejében neoromán tervei lapján épült a Halászbástya (ezt a munkáját tartják különben főművének), az épületegyüttes csúcsos süvegű tornyainak messze földről csodájára jártak. A bástyákat árkádszerűen áttört szerkezetű díszes mellvédfal kötötte össze – épp úgy, ahogy ma. Ahogy megőrizték a Halászbástya jelképének számító kőszobrot, a pajzsot tartó oroszlánt, amelyik most nemcsak az épület előtt, hanem bent a főhelyen, azaz a Lovagteremben lévő szőnyegen is látható.
50 fős különben a központi vendégtér, amely felett lélegzetelállító kristálycsillár ragyog. Mindez Bálint Ágnes belsőépítész hozzáértő művészetét dicséri, itt minden a saját, egyedi tervezése, a padlótól az épületegyüttes tetejéig: a színvilág, a burkolatok, a bútorok, a szőnyegek, a falikarok, tükrök, a falmélyedésekben rejlő tárgyak kiválasztása az ő ízlése szerint történt.
2006-ban nyert a Budavári Önkormányzat nyilvános pályázatán a Liget-Terasz Kft., amellyel 2007 augusztusában kötöttek határozott időre, 20 évre szóló megállapodást. Ebben, mint Nagy Gábor Tamás, a kerület polgármestere a megnyitó alkalmával elmondta, a pályázat nyertesének nemcsak az épületegyüttest kellett rendbe hoznia, hanem védett műemlékként a teljes körű felújítási munkálatokat is finanszíroznia kellett. Az átadás határideje másfél évet csúszott a műemléki rekonstrukció okán, és a Halászbástya természetesen továbbra is az Önkormányzat tulajdona, jelenlegi használói bérlői az épületegyüttesnek. Akik 300 millió forintot költöttek az építkezés során, és havi 5 millió forintos bérleti díjukat 10 évig kedvezményes módon fizetik, ha további felújításokra, befektetésekre is sor kerül.
Az épületben most megnyíló étteremben Hammer Zoltán séf és szakképzett, összeszokott csapata gondoskodik a fine dining-ról, főként magyar gasztronómiai fogások és híres nemzetközi ételek kerülnek ki tőlük a konyháról, mondta el a főszakács a megnyitó során.