Az időszak során vendégek és a vendégéjszakák száma 2010-ben közel 2%-kal emelkedett az előző évhez viszonyítva, a szálláshelyek árbevétele folyó áron 4%-kal nőtt - így a jelentés. A forgalom 73%- át képviselő szállodák vendégforgalma mind a tizenkét hónapban élénkült 2009-hez képest, melyben a wellness-szállodák vendégforgalmának fellendülése meghatározó volt mind a külföldiek, mind belföldiek esetében.
A belföldi vendégek száma összességében továbbra sem nőtt, így a belföldivendég-forgalom csupán 2%-kal haladta meg a 2009. évi alacsony bázist; a külföldi vendégek száma ugyanakkor 5%-kal emelkedett. A vendégforgalom összességében lényegében a 2004. évinek felelt meg. A vendéglátás tizenegy havi eladási forgalma is csupán 98,2%-a volt az előző év azonos időszakinak. 3 millió 386 ezer külföldi vendég 9 millió 358 ezer vendégéjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeken.
Külföld-belföld
Megint csökkent az eddig legjelentősebbnek tartott beutaztatóink,köztük Németország vendégéjszakáinak száma. 9–17%-kal bővült az összes külföldi vendégéjszakák száma a 4-5 csillagos szállodákban, míg az ennél alacsonyabb kategóriákban csökkent 2009-hez képest; ez 220 ezerrel kevesebb vendégéjszakát jelent.
3 millió 918 ezer belföldi vendég 9 millió 672 ezer vendégéjszakát töltött el, a vendégek száma lényegében nem változott, az éjszakák száma 2%-al emelkedett. A belföldivendég-forgalom több mint hattizedét fogadó szállodákban 6%-os növekedés figyelhető meg az éjszakák számában. A vendégek körében szintén közkedvelt panzióknál 9%-os csökkenés következett be. A belföldivendég-forgalom visszaesése a kilenc turisztikai régióból kettőt érintett, és a szintje az ország egésze tekintetében a 2006. évben volt hasonló.
Balcsi, Pest, EKF
A Balaton vendégéj számai sem a külföldi, sem pedig a belföldi vendégek esetében nem voltak túl meggyőzőek; előbbi 8, utóbbi 5%-kal csökkent tavaly 2009-hez képest. Budapest jól járt a visszatérő külföldiekkel; 5 százalékkel nőtt vendégéjszakáik száma. A Dél-Dunántúlon a pécsi EKF lendített nagyot. Jóllehet, minden 4. vendég érkezett csak külföldről, ez mégis 28%-os növekedést jelent 2009-hez képest, míg a belföldieké 26%-kal emelkedett.
Kategóriák szerint
A szállodák közt kategóriák szerint jól muzsikáltak az ötcsillagosok, a házak 60%-os kihasználtsággal működtek. A négycsillagosok 50, a gyógyszállodák 56, míg a kastély szállók hozva utóbbi formájukat, 30%-os kihasználtsággal műkösdtek 2010-ben.
A szálláshelyek árbevétele 4%-kal emlekedett 2010-ben előző évhez képest. Az összes bruttó árbevétel 234 millárdot tett ki tavaly, ebből 127 milliárd volt a tisztán szállásból származó bevétel. A szállodai szobák átlagára 14 223 forint volt, míg az egy kiadható szobára jutó árbevétel (RevPAR) 6375 forintra rúgott. Utóbbi az ötcsillagos kategóriában jelentős, 15%-os emelkedést mutatott.