Gajdos László, az állatpark igazgatója az eseményen elmondta, hogy 2020-ig folyamatosan zajlanak a beruházások az állatparkban, Magyarországon ilyen nagy arányú állatkert fejlesztési program még sosem volt. Az új bejárat amellett, hogy Sóstó "kapujává" vált, egy modern irodarendszernek is otthont ad, ahol az állatpark munkatársai méltó környezetben tudnak dolgozni.
Ez a beruházás az első eleme az állatpark és a Sóstógyógyfürdő fejlesztését célzó komplex beruházási programnak. Épül a Pangea Ökocentrum, az ökológiai sétaút, a jégkorszak világát bemutató látványosság előkészítés alatt áll és a négycsillagos sóstói szálloda építése is jó ütemben halad.
A látogatóközpont bejáratához modern pultokat, bankautomatákat, pénzváltót, pénztárakat, kerékpártárolókat telepítettek, kialakították a beléptető vonalakat, fejlesztették az informatikai rendszert, dolgozói parkolókat, gépészeti helyiségeket alakítottak ki. A teljesen akadálymentesített főbejáratnál házi múzeum és állatbemutató várja csütörtöktől a közönséget.
A beruházás kibővült egy fóka-látványmedencével és egy hópárduckifutóval, utóbbinak elsősorban az a célja, hogy imitálja a világ legritkább és legveszélyeztetettebb állatfajának természetes környezetét.
A Nyíregyházi Állatparkban várhatóan június végén adják át a jelenleg építés alatt álló Pangea Ökocentrumot és Szállodát, a háromszintes, 38 szobás hotelben oktató- és konferenciaközpontot hoznak létre több mint 1,6 milliárd forintból. Előkészítés alatt van a csaknem 4 milliárd forint értékű, a jégkorszak világát bemutató interaktív látványosság, ami 2019 végére épülhet fel. Ugyancsak tervezés alatt van az úgynevezett India-ház építése, jövőre ez is megépül.
Forrás: MTI