Hupuczi László elnök-vezérigazgató a Hajdú-Bihari Napló információját megerősítve elmondta, hogy ingatlanokat (Debrecenben, Gyulán és Tiszaújvárosban), szállodákat, cégeket adnak el, törekednek a befektetőkkel folyó tárgyalások befejezésére, valamint a nagy értékű ingatlanjaikat a jövőben lízingelik. A befektetőkkel egy olyan, 35 millió eurós projektről tárgyalnak, ami az Aranybika teljes rekonstrukcióját, a Bartók Terem és a Víg mozi megvásárlását (melyben kulturális és szórakoztató helyek, valamint konferenciatermek kialakításóra kerülne sor), illetve mélygarázs építését is magában foglalná. Ide tartozik, hogy noha a Cívis Hotels Zrt. korábban 500 millió forintos uniós támogatást nyert az Aranybika felújításához, az 1,4 milliárdos beruházáshoz a 900 milliós önerőt nem tudta biztosítani a társaság, ezért a támogatást sem kaphatták meg.
Megállapodni a hitelezőkkel és a befektetőkkel egy olyan környezetben, amikor a válság hatására a magyarországi szállodaiparban csak az idén eddig több mint 38 százalékos üzemszintű veszteséggel dolgoztak a szállodák ez a cél lebegett a Hotel Aranybikát is üzemeltető Cívis Hotels Zrt. menedzsmentje előtt, amikor úgy döntöttek, hogy a cég november 27-től csődeljárást kezdeményez önmaga ellen. Ezzel gyakorlatilag időt nyertek, hiszen a csődvédelmet élvező társaság minimum kilencven napig nem köteles fizetni a hitelezőinek. A cég gazdálkodását most vagyonfelügyelő ellenőrzi. "Folyamatosan tárgyalunk, és reményeink szerint ezek az egyeztetések azzal zárulnak, hogy a Cívis Hotels Zrt. problémái megoldódnak" - jelentette ki a Naplónak nyilatkozva Hupuczi László elnök-vezérigazgató, hozzátéve, hogy a csődvédelem intézménye csak nálunk szokatlan, Európában az ilyen helyzeteket nem tragédiaként könyvelik el. A társaságnál nagyszabású reorganizációs tervet hajtanak végre, melynek első lépcsőjeként debreceni és vidéki ingatlanokat, szállodákat, cégeket értékesítenek. Ezzel párhuzamosan szeretnék mihamarabb lezárni azokat a tárgyalásokat, amelyeket potenciális befektetőkkel folytatnak egy 35 millió eurós fejlesztési programról. A projekt részeként a Cívis Grand Hotel Aranybika teljesen megújulna, a Bartók Termet és Víg mozit megvásárolnák, ahol kulturális és szórakoztató helyeket, valamint konferenciatermeket alakítanának ki, az Aranybika jelenlegi parkolója helyén (pontosabban alatt) pedig mélygarázs épülne.
Hupuczi László a likviditási gondjaik elsődleges okaként azt jelölte meg, hogy a pénzügyi, gazdasági válság az autó és az építőipar mellett a turizmust 2007-ben érintette a legjobban, és az ágazatban a receszszió az idén mélyült erre a szintre. "A reorganizációs program befejezése után a Cívis Hotels Zrt. kisebb hálózattal, de eredményesebben fog működni" ott hangot optimizmusának a vállalatvezető. (Hajdú-Bihari Napló)
Csődvédelmet kért a Cívis Hotels
A Hotel Aranybikát is működtető Cívis Hotels Zrt. november 27-től csődeljárást kezdeményezett saját maga ellen. A társaság így próbál időt nyerni a közgyűlés által elhatározott reorganizációs terv végrehajtásoz, a forrásgyűjtéshez.

Északi stílus új köntösben – ibis Styles nyitás Tallinnban
Az ibis új helyszínekkel erősíti európai pozícióit a régióban.

Több mint 65 ezer spanyol Airbnb-s szálláshely szűnik meg
Sok spanyol az ilyen rövid távú kiadásokat okolja a lakáshiány súlyosbodásáért.

Szállásfoglalási előrejelzés az idei főszezonra
Magyarország egyik vezető hotel menedzsment szoftverének friss adatai szerint.

Ötcsillagos Maldív-szigeteki szálláshely a világ legjobb szállodái között
Az Ayada Maldives elnyerte a TripAdvisor „Best of the Best” címet a 2025-ös Travelers’ Choice Awards keretében.

Fehér ház a kéklő tó partján – születésnapot ünnepelt a Kenese Bay Garden
Van a Balaton északi partján egy hely, amit, ha egyszer felfedez az ember, szinte biztos, hogy szeretne oda visszatérni.

Átadták az idei Aranynap-díjakat
Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott elismerést.

Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Danubius Hotel Helia megújulásáról
A Danubius Hotel Helia – nevéhez méltóan, hiszen a „Helia” a Naphoz kötődőt jelenti – fénylő pont a főváros szállodai kínálatában.

Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában
Négy magyarországi szálláshellyel bővül a szállodalánc.

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny
Mintegy 2700 palack bor versenyez.

Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája
Az ötcsillag superior minősítésű hotel 285 szobájában több mint 600 vendéget tud fogadni.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.