Dr. Erdei János az év szállodása 2008-ban

A Birdland Resort vállalkozásainak (Radisson SAS Birdland Resort & Spa***** Szálloda, Birdland Golf& Country Club, Birdland Villapark) ügyvezető igazgatója kapta „Az év szállodása Magyarországon 2008-ban” címet az MSZSZ XXX. közgyűlésén.

A Magyar Szállodaszövetség (MSZSZ) XXX. közgyűlésén, november 27-én 310 szállodaigazgató küldött szavazott az „ÉV SZÁLLODÁSA MAGYARORSZÁGON 2008-BAN” kitüntető címre. A november elején elkezdődött jelölési folyamat során az MSZSZ mind a hét régiója jelölhetett saját szállodaigazgatóinak sorából egy-egy főt, majd a beérkezett hét ajánlás közül a szövetség választmánya titkos szavazással ajánlott három főt a közgyűlés figyelmébe. A közgyűlésen a jelöltek lehetőséget kaptak a bemutatkozásra, majd titkos, szavazógépes szavazással választottak a küldöttek.

A közgyűlés a szavazatok 63 százalékával a bükfürdői ötcsillagos Radisson SAS Birdland Resort & Spa Szálloda vezérigazgatóját, Dr. Erdei Jánost választotta meg az „ÉV SZÁLLODÁSÁNAK”, a második helyen Nádas Gábor, a Thermal Hotel Visegrád vezérigazgatója végzett, míg a harmadik helyen Markus van der Waal, a Kempinski Hotel Corvinus Budapest vezérigazgatója. Dr. Erdei János, akit a küldöttek tavaly novemberben a Magyar Szállodaszövetség első alelnökének választottak 2010 január 1-én veszi át Kopócsy Andreától, a K&K Hotel Opera igazgatójától a Szövetség elnöki tisztét.

Dr. Erdei János közel 40 éves pályafutását a Gellért Szállodában kezdte emeleti, vendégcipőket pucoló londinerként, majd a szálloda kézivezérlésű fürdőliftjének kezelőjeként. A Pannonia Szálloda és Vendéglátó Vállalatnál eltöltött húsz év alatt hálózati ellenőrből a marketingés értékesítési részlegek igazgatójává lépett előre a szamárlétrán, a kilencvenes évek elején szállodát építhetett és működtethetett Bécsben, majd a Gödöllői Királyi Kastély hasznosítását kezdhette meg. 1995-2006 között a Magyar Turizmus Rt. első vezérigazgatója majd az osztrák, később a német nyelvterületű képviseletek vezetője. 2006.augusztusa óta érkezett vissza újra szeretett szállodaiparába, amikor átvette a hévízi Rogner Hotel & Spa Lotus Therme vezetését. Idén április 1-e óta a Birdland Resort vállalkozásait (Radisson SAS Birdland Resort & Spa***** Szálloda, Birdland Golf& Country Club, Birdland Villapark) ügyvezeti és irányítja. A létesítmény a 2008.májusi-júniusi 37-38 százalékos kihasználtság után júliustól rendre 70-80 százalékos foglaltsággal működik, jelentősen javult a szolgáltatások köre és minősége. Elmondása szerint kollégái elismerése elsősorban a látványosan fejlődő Birdland-minőségnek és a megújult, fiatal Birdland-Teamnek szól, hiszen jó csapat és elsőrangú szállodai szolgáltatások nélkül a legkíválóbb szállodaigazgató sem lehetne az „ÉV SZÁLLODÁSA”. Dr. Erdei János hitvallását, ars poetica-ját a szállodások világáról nem rég megjelent könyvében, a „Somlói Galuskás Gulyáslevesben” foglalta össze.

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny 

Mintegy 2700 palack bor versenyez.
Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája

Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája 

Az ötcsillag superior minősítésű hotel 285 szobájában több mint 600 vendéget tud fogadni.
Turisztikai fejlesztés Nógrádban

Turisztikai fejlesztés Nógrádban 

Jelentős felújításon esik át az 1973 óta működő Salgó Hotel.
Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen 

A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.
Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.
Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén  

Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.
MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly 

Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.
Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál

Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál 

A Mövenpick bejelentette a Mövenpick Hotel Budapest Centre megnyitását.
Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra

Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra 

Évekkel ezelőtt, fejlesztés céljából zárt be az egri Hunguest Hotel Flóra azért, hogy 2024. december 18-án megújult külsővel és belsővel születhessen újjá.
A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke

A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke  

Május 7-én a nemrég újranyitott hajdúszoboszlói Hunguest Béke szállodában rendezik meg a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) keleti régióülését.  

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.