Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei

Egy szálloda első évében nem csupán a vendégéjszakák száma az, ami izgalmas: a kulisszák mögött számos figyelemre méltó adat rejlik. Milyen és mennyi alapanyag szükséges a vendégek kiszolgálásához? Hány liter kávét isznak el a látogatók? És milyen távolságból érkeznek az utazók? A TRIBE Budapest Stadium, amely nemrégiben ünnepelte első születésnapját - figyelemre méltó számadatokat produkált.

A TRIBE Budapest Stadium a nyitás óta számos emlékezetes pillanatnak adott otthont. A Groupama Aréna és az MVM Dome közelsége miatt a hazai vendégek aránya kiemelkedően magas volt, de érkeztek látogatók a messzi Új-Zélandról és Ausztráliából is. A legidősebb vendég egy 94 éves hölgy volt, a leghűségesebb vendég pedig 14 éjszakát töltött egyhuzamban a hotelben.


Fotó: Tribe Budapest Stadium

Az étterem és a bár sikerei is magukért beszélnek: az étterem első évében több mint 2000 adag gulyáslevest és közel 3000 TRIBE Burgert szolgáltak fel, a reggelik során pedig 5000 liter kávé és 150 000 tojás fogyott el – ez annyi tojás, hogy ha egymás mellé raknánk őket, a Groupama Arénától elérnének a Lánchídig. A konyha összesen 13 tonna friss zöldséget és gyümölcsöt dolgozott fel, ami elképesztő mennyiség: egy négyfős háztartás esetében ez nagyjából 20 évre elegendő!

Rugalmasság és jó csapat

Vetlényi Dániel, a szálloda igazgatója:

„Egy hotel működésében folyamatosan változó környezetben kell helytállni. Az első pillanattól kezdve az volt a célunk, hogy egyedi élményt nyújtsunk, legyen szó egy pihentető alvásról, egy izgalmas koncert előtti vacsoráról vagy egy sikeres üzleti találkozóról.”

Egy szálloda sikerét nemcsak a foglalások száma vagy a vendégek visszajelzései mutatják, hanem az a különleges atmoszféra is, amelyet az ott dolgozó csapat teremt.

Vetlényi Daniel
Vetlényi Daniel
Fotó: Tribe Budapest Stadium

A szálloda igazgatója így fogalmazott:

„A vendéglátás világában nem elég egy jó koncepció – az számít, hogy azt hogyan tudjuk a mindennapokban megvalósítani. A siker egyik legfőbb összetevője az alkalmazkodóképesség, a másik pedig egy elkötelezett, profi csapat, amely mindig a vendégek igényeit helyezi előtérbe.”

Autó a lobbyban, futókör a tetőn

A TRIBE Budapest Stadium folyamatosan figyeli a piac trendjeit és azonnal reagál a változásokra. A Covid jelentősen átalakította a szállodaipart is, ennek egyik jelensége, hogy az ultra-last minute foglalások aránya ugrásszerűen megnőtt: kiemelt időszakokban akár a szobák 10 százalékát az érkezés napján foglalják le a vendégek. 


Fotó: Tribe Budapest Stadium

A hotel egyik legújabb fejlesztése pedig egyedülálló sportolási lehetőséget kínál vendégeinek: nemrégiben a szálloda tetején egy exkluzív futókört adtak át. Ez a különleges szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a vendégek a város fölött, panorámás környezetben tarthassák formában magukat, anélkül, hogy el kellene hagyniuk a szállodát.

 


MSZÉSZ: idén is jön az Év Technológiai Újítása pályázat

MSZÉSZ: idén is jön az Év Technológiai Újítása pályázat 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda

Rangos nemzetközi minősítést zsebelt be a dél-balatoni szálloda 

Elsőként a balatoni házak közül Green Globe-minősítést kapott a Mövenpick BalaLand Resort.
Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás

Szallas.hu: Siófokra érkezett a legtöbb foglalás 

Rövidülnek, de nem maradnak el a nyaralások. Tények és tervek a magyarok belföldi vakációjáról – a szállásfoglaló portál adatai alapján.
„Nyaralj most, fizess később” – Ki áll a Hilaris Hotels mögött?

„Nyaralj most, fizess később” – Ki áll a Hilaris Hotels mögött? 

A milliárdos, akiről ma mindenki beszél, de kevesen ismerik igazán.
Hilton, Marriot: irány Afrika!

Hilton, Marriot: irány Afrika! 

Bejelentette afrikai terjeszkedését a Hilton és a Marriot.
A házi kedvenc is szívesen látott vendég – robban a kisállatbarát szállások piaca

A házi kedvenc is szívesen látott vendég – robban a kisállatbarát szállások piaca 

Itthon akár háromszor annyiba is kerülhet a kisállatunk nyaralása, mint Európa más városaiban.
Változás a nemzetközi szállodaláncnál

Változás a nemzetközi szállodaláncnál 

Megújította nevét és vállalati identitását az AccorInvest.
Tűz ütött ki a visegrádi négycsillagos szálláshelyen – FRISSÍTVE

Tűz ütött ki a visegrádi négycsillagos szálláshelyen – FRISSÍTVE 

A sors ismétli önmagát. A június 13-án történtekre reagált a ház tulajdonos-igazgatója.
Tíz szál gyertya az Aria Hotel Budapest születésnapi tortáján

Tíz szál gyertya az Aria Hotel Budapest születésnapi tortáján 

2025-ben ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját az Aria Hotel Budapest.
Újjászületett szálloda a kiállítások kapujában – megnyílt a négycsillagos hotel

Újjászületett szálloda a kiállítások kapujában – megnyílt a négycsillagos hotel 

A korábbi Expo Congress Hotel felújításából született az Expo Tower.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.