Félmilliárdos fejlesztés Szarvason

(MTI) - Új, korszerű apartmanházakkal és szolgáltatásokkal bővült a Liget Wellness és Konferencia Központ Szarvason, a szerdán átadott beruházás az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) 38 százalékos támogatása mellett 570,5 millió forintból valósult meg - tájékoztatta az MTI-t Bogdán Tamás, a Liget Apartman Kft. ügyvezetője.

Bogdán Tamás az MTI-nek elmondta: a Liget Apartman Kft. munkahelyteremtő turisztikai és szálláshelybővítő programmal pályázott az ERFA brüsszeli keretére, a projekt 219,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert, a társaság az önerőt saját forrásból és hitelből fedezte. A kivitelezési munkák októberben kezdődtek, az új négycsillagos apartmanhotel 13 épületből áll, a férőhelyek száma 96, ahol 11 új munkahely létesült. A beruházás keretében új turisztikai attrakciókkal is bővült a szolgáltatások köre, a Holt-Körös mellett új, kültéri gyógymedence, fél hektáros kalandpark, mellette canopy lesikló (drótkötélpálya) és íjászpálya épül, valamint egy több funkciós sportpálya. A hotel a beruházást követően 170 vendéget tud fogadni, az alkalmazottak száma 40 főre bővült.
A Liget Wellness és Konferencia Központ kihasználtsága 2011-ben éves átlagban 50-55 százalék között volt, ami húsz százalékkal több, mint 2010-ben. A szálláshely telítettsége főszezonban közelítette a nyolcvan százalékot, elő- és utószezonban 50 százalék volt, a téli hónapokban 20-30 százalék között alakult, a vendégkör 90 százaléka hazai turista volt.
Bogdán Tamás a 2011. évi árbevételről elmondta: sokkal kisebb mértékben nőtt, mint a vendégek száma, minimális volt a nyereség és a 2012-es üzleti évben sem számít a társaság jelentős bővüléssel. Hozzátette, hogy a csökkenő hazai fizetőképes kereslet a szálláshelyeken is érzékelhető, az üdülővendégek jóval kevesebbet fogyasztanak, mint két-három évvel korábban, és jelentős részük nem, vagy csak kevés egyéb szolgáltatást vesz igénybe. A Liget Apartman Kft. 2012-ben a szálláshely kihasználtság megőrzésével számol, valamint a fogyasztás bővülésével az új apartmanházak alacsonyabb árai és az egyedi turisztikai kínálat nyomán. (MTI)


Verdi Budapest Hotel: befejeződött a márkaváltás, jöhet a felújítás

Verdi Budapest Hotel: befejeződött a márkaváltás, jöhet a felújítás 

Új név, új arculat, új lehetőségek.
Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók

Tojásfestés, locsolkodás, wellness a húsvéti befutók 

A tavalyi évhez hasonlóan népszerű a húsvét a belföldi utazók körében – derült ki az egyik szállásfoglaló portál adataiból.
MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások

MSZÉSZ Dél-dunántúli régióülés: hosszabb foglalási ablakok, növekvő számú nyári foglalások 

Április 15-én, kedden zajlott a szakmai program Pécsett.
Pihenés és konferenciaélet újratöltve:  nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája

Pihenés és konferenciaélet újratöltve: nyitva Hajdúszoboszló ikonikus szállodája 

A ház az elmúlt években teljesen megújult: a teljes felújtásnak köszönhetően modern külsővel és elegáns belső tereivel várja ismét vendégeit.
Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc

Az Emírségben nyitotta meg új egységét a Rove-lánc 

A Rove Al Marjan Island szálloda az Al Marjan-sziget tengerpartján nyílt meg Rász el-Haimában.
Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt

Belföldi szállásfoglalások alakulása Q1 alatt  

Főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában.
Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában

Luxusszállodát nyitott az Orient Express Rómában 

Az Orient Express La Minerva a legújabb ötcsillagos szálloda, amely Rómában nyílt meg.
Újjászületés – ismét fogad vendégeket a tavaly leégett visegrádi Silvanus

Újjászületés – ismét fogad vendégeket a tavaly leégett visegrádi Silvanus 

Bár hivatalosan csak kedden nyitott újra a visegrádi Hotel Silvanus, már sok szoba volt foglalt, és a szerdai ünnepélyes megnyitó alatt is egyre érkeztek vendégek a házba.
Tűz Ronaldo marrakeshi szállodájában

Tűz Ronaldo marrakeshi szállodájában 

A tűzesetet „kis tűzként” írták le, azonban lángokat is lehetett látni az épületen belül, ami aggodalmat keltett a vendégek és a személyzet körében.
Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében

Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében 

Hetedik Art Corner kiállítás – a Leo Bistro és a Hotel Clark közösségi tereiben.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.