Igazgatóváltás a Hotel Clark Budapest élén

A TripAdvisor listáját négy éve vezető fővárosi szálloda, a Hotel Clark Budapest idén májustól Lakézi András irányítása alá kerül, aki Lukács Istvánt követi az igazgatói székben. A korábbi GM a 2025-ös Oszakai Világkiállítás magyar pavilonjáért felelős igazgatóként folytatja karrierjét, olvasható a hotel közleményében.

Több, mint tízéves nemzetközi luxus szállodai tapasztalatát az új igazgató olyan neves hotelláncoknál szerezte, mint a Buddha Bar Hotel Budapest Klotild Palace, Sofitel Budapest Chain Bridge, London Hilton on Park Lane, vagy Kimpton Fitzroy London. Kezdetben a luxus színvonalú Food & Beverages szolgáltatások területén dolgozott. Korábban Bar Supervisor, Restaurant & Bar manager, Restaurant General Manager, Director of Food & Beverages pozíciókban dolgozott nagynevű hazai és londoni hotelekben és éttermekben. Ezt követően lett szállodaigazgató-helyettesi a Sofitel Budapest Chain Bridge szállodában.

Lakézi András /  Fotó: Tamási Pál
Lakézi András / Fotó: Tamási Pál

András a BGE tanulmányainak befejeztével a Cranfield School of Management üzleti iskolában folytatta felsőfokú tanulmányait. Számos szakmai elismeréssel és presztízs értékű díjjal büszkélkedhet, mint például a londoni Kimpton szállodában elnyert „Reunion des Gastronomes President’s Award”, vagy a szintén londoni Park Lane szálloda „Rising Star of the Year 2014” kitűntetése. Az elmúlt 3 és fél évben a brit tulajdonú The Hideways Club elit „members-only” klub regionális operációs igazgatójaként 18 luxus ingatlant és villát tartalmazó európai portfólió üzemeltetésért volt felelős.

Nagy örömmel fogadtam el a Hotel Clark Budapest szállodaigazgatói pozícióját, nem csupán azért, mert páratlan hazai és nemzetközi sikereket ért már el a ház, hanem azért is, mert egy nagyon komoly és rendkívül professzionális szakmai csapat és cégvezetés áll mögötte. Meggyőződésem, hogy szolgáltató iparban, főként a luxus szegmensben minden az emberi tényezőn múlik, a vállalat vezetés hosszútávú vízióján és minden egyes dolgozó személyes hozzáállásán, attitűdjén és elhivatottságán

– mondta a Lánchíd budai oldalán álló ötcsillagos ház új igazgatója.

 


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.