Minden harmadik szerelmespár elutazik ünnepelni a Valentin-napot

Minden harmadik szerelmespár elutazik Valentin-nap alkalmából a Szallas.hu friss felmérése szerint. Az ünnepről a férfi elsőre az ajándék beszerzésére és a szexre asszociál, míg a nő arra, vajon mivel lepi majd meg őt kedvese. A közvélekedés szerint február 14-én többen merülnek el az intimitás rejtelmeiben és bátrabbak is a párok, mint egy átlagos napon. A szinglik negyede reméli, legalább ezen az éjszakán nem kell egyedül ágyba bújnia.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Tízből kilenc szerelmes készül meglepetéssel párja számára ilyenkor, és ötből négyen feltételezik, hogy kedvesük viszonozza ezt valamilyen apró figyelmességgel vagy ajándékkal – derült ki a Szallas.hu friss felméréséből. A leggyakoribb ajándék a virág és a csoki, de minden harmadik pár utazással ünnepli szerelmét Valentin-nap alkalmából. A népszerű ajándékok között szerepelnek még az egyéb programok, mint a közös élmények, wellness és vacsora. „A szállásadók számára legforgalmasabb időszak február 14-e és a közvetlenül előtte vagy utána lévő napok, illetve a közelére eső hétvégék – mondta Keresztes Nóra, a Szallas.hu marketing menedzsere. – Partnereink ilyenkor általában passzoló dekorációval, borral vagy pezsgővel és csokoládé bekészítésével várják a romantikázásra vágyó vendégeket.”

Ajándék, szex, stressz – ezek jutnak eszünkbe a Valentin-napról 

Míg a nők többségének a Valentin-napról elsőre az ugrik be, hogy ajándékot kap, a férfiaknak viszont az, el ne felejtsenek bonbont vagy virágot venni. Az asszociációk sorában mindkét nemnél a második helyen az áll, hogy ilyenkor a boltok megtelnek felesleges kacatokkal, szivecskés holmikkal, illetve, hogy a virágosok nagyot szakíthatnak. „Harmadik helyen viszont mindkét nemnél már megjelenik a garantált szex gondolata is” – tette hozzá Keresztes Nóra. Nem véletlen hát, hogy 75 százalék szerint Valentin-nap éjszakáján több pár merül el az intimitás rejtelmeiben, mint egy átlagos estén. „A szállásadóknál ilyenkor gyakoribb a panasz az átszűrődő szexhangokra, vagy épp a nyilvánosan enyelgő vendégekre” – árulta el a marketing menedzser. A szerelem mellett a merészség is diadalmaskodik február idusán, a válaszadók több mint kétharmada szerint ilyenkor bátrabbak a párok, és előkerülhet szexuális segédeszköz, nem hétköznapi szexi fehérnemű is. Nem ritka, hogy a távozók ott hagynak ezt-azt a szálláshelyen. „Talált már a takarítónő óvszert, vibrátort, alsóneműt is, de volt, hogy bicskára bukkantak” – sorolta Keresztes Nóra. Az ottfelejtett holmikért csak ötből egy vendég jelentkezik.

Bár a többség ilyenkor általában a párjával ünnepli kapcsolatát, sőt gyakran a lánykérést is ez alkalomra időzítik, mégis akadnak olyan esetek, amikor a romantikát beárnyékolja a veszekedés. „A szálláshelyeken kirobbanó balhék indítéka többnyire megcsalás, féltékenység vagy elégedetlenség. Ilyenkor sajnos az is megesik, hogy a vita a többi vendég nyugalmát megzavarja” – ismertette a szállásadók tapasztalatait Keresztes Nóra. A szingliket sem kell félteni: többségüket nem vonzza a „Valentin-napi egyéjszakás” gondolata, de negyedük nem ellenkezne, ha lenne rá lehetősége, tízből egy pedig már átélt hasonlót, és reméli, idén sem kell egyedül ágyba bújnia február 14-én. A férfiak többsége egyébként Palvin Barbit és Jennifer Anistont vinnék el romantikázni, míg a nők Csányi Sándorral és Brad Pitt-tel töltenék a Valentin-napot.

A kutatás hátteréről:

A Szallas.hu január 28-a és február 1-je között zajló online felmérésben 1096 ember vett részt. Bár a mintavételezés nem reprezentatív Magyarország lakosságára nézve, viszont a válaszok alkalmasak a Valentin-nappal kapcsolatos vélekedések és tapasztalatok bemutatására. A szállásadók körében végzett kutatásban a Szallas.hu 150 partnere vett részt.

 


Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról

Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról 

A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban

Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban 

A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Új bisztrómárka a Danubius egységeinél

Új bisztrómárka a Danubius egységeinél 

Budapesten és Balatonfüreden.
Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját

Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját 

Új korszak kezdődhet Szardínia egyik legismertebb és legtitokzatosabb ingatlanának történetében.
Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.