Olcsón adjuk magunkat

(MTI) - Szobafoglaltságban jól teljesített júliusban Budapest, az átlag szobaárakat tekintve azonban csak a 28. helyen végzett a vizsgált 31 európai nagyváros közül - közölte a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) pénteken, a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012. január-júliusi teljesítményéről szóló értékelésében.

A turisztikai piackutatással foglalkozó STR Global társaság legfrissebb felmérése alapján készített elemzés szerint júliusban a szobafoglaltság szempontjából Budapest a 17. helyet szerezte meg. Ám a nettó átlag szobaárat tekintve csak a 28. helyen, az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevételt (revpar) vizsgálva pedig a 26. helyen végzett a 31 város közül.
Az év első hét hónapját nézve a magyar főváros szállodai szobafoglaltságban a 27., a nettó átlag szobaárban és az egy kiadható szállodai szobára jutó árbevételben is a 29. helyre került. A foglaltság csupán 1,4 százalékpontot javulva 55,8 százalékot ért el, a bruttó 17.880 forint átlag szobaár 3,5 százalékkal lett csak magasabb, mint tavaly január-júliusban.
Az MSZÉSZ közölte: idén az első hét hónapban a magyarországi szállodák kihasználtsága 45,2 százalékos lett, ami csupán 0,6 százalékponttal jobb a múlt évinél. A bruttó átlag szobaár 4,4 százalékkal javult, ami lényegesen elmarad a KSH által a vizsgált időszakra jelzett 6 százalékos inflációtól. A revpar erősödése is elmaradt a forint árfolyamának euróhoz viszonyított gyengülésétől.
A magyarországi szállodák összes szobaárbevétele 74 milliárd forint volt az első hét hónapban, 13,4 százalékkal magasabb a múlt évinél. Ez a gazdasági válság előtti utolsó évben, 2008-ban elért 68 milliárd forintnál 8,8 százalékkal több.
Ugyanebben az időszakban Budapesten a szállodák összes szobaárbevétele 39 milliárd forint volt, ami 10,9 százalékkal múlta felül 2011 hasonló időszakát. Ez a 2008 évi, négy évvel ezelőtti árbevételt csak 1,8 százalékkal haladja meg.
A balatoni régióban levő szállodák összes szobaárbevétele 2012 első hét hónapjában 10,4 milliárd forint volt, 11,1 százalékkal magasabb a tavalyinál, a 2008-as árbevételnél pedig 4,1 százalékkal több.
A belföldi keresletben jelentős szerepet játszó üdülési csekk forgalma 2012 első hét hónapjában a szállodákban csaknem 2,1 milliárd forint, a SZÉP-kártya forgalma 2,9 milliárd forint volt. Ez utóbbi a lassú évkezdés után idén július végére már csaknem 40 százalékkal meghaladta az üdülési csekk forgalmát.


Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében

Magyar portré- és divatfotós kiállítása nyílt a Vár tövében 

Hetedik Art Corner kiállítás – a Leo Bistro és a Hotel Clark közösségi tereiben.
MSZÉSZ-elnök: erős évet zárt a hazai szállodaipar 2024-ben

MSZÉSZ-elnök: erős évet zárt a hazai szállodaipar 2024-ben 

Somlyai Zoltán ismertette a legfrissebb adatokat, információkat a budapesti régióülésen.
Közeledik a Hotels Tomorrow 2025

Közeledik a Hotels Tomorrow 2025 

Az idei Hotels Tomorrow konferencia 2025. június 30-án és július 1-jén kerül megrendezésre Párizsban.
INS: friss vendégéjszakaszámok Romániából

INS: friss vendégéjszakaszámok Romániából 

Csökkenő turistaérkezést és vendéjszakaszámot regisztráltak keleti szomszédainknál.
Akcióban a HotelHero

Akcióban a HotelHero  

A szállodák és éttermek összefogásának köszönhetően 2025. február 2-a óta vasárnaponként 300 rászoruló jut egy-egy tányér meleg ételhez.
Az Accor valóban egyedi élményeket kínáló brandje idén további házakkal bővül

Az Accor valóban egyedi élményeket kínáló brandje idén további házakkal bővül 

Európa-szerte tovább bővül az egyedi szálláshelyeket kínáló Handwritten Collection.
Fontos mérföldkő a hostellánc életében

Fontos mérföldkő a hostellánc életében 

Új szintre lépett az a&o Hostels minőségirányítása.
Újabb TRIBE szálloda ennél a reklámügynökségnél

Újabb TRIBE szálloda ennél a reklámügynökségnél 

A Grayling Hungary nemzetközi kommunikációs ügynökség tovább bővíti ügyfélportfólióját.
Francia vidéket idéző hangulat, kulináris élmények és egy fürdőliget

Francia vidéket idéző hangulat, kulináris élmények és egy fürdőliget 

Exkluzív hotelélmény Dánszentmiklóson.
A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán

A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán 

A müncheni központú Ruby Hotels bejelentette első máltai szállodaprojektjét, a Ruby Ninu közösségi munkatér (Workspace) tavaly februári megnyitását követően.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.