Orbán Ráhel: hiányzik Budapesten a luxusvásárlás lehetősége

A klasszikus nyugat-európai úti célok megdrágulása miatt egyre többen keresik a rejtett kincseket, ez helyzetbe hozhatja a luxusszínvonalat megfizethető áron kínáló budapesti szolgáltatókat – mondta el Orbán Ráhel, a BDPST Group kreatívigazgatója a Trend FM Turizmus.com című műsorában.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A turizmus.com-on szemlézett beszélgetésben Orbán Ráhel a budapesti turisztikai lehetőségeket illetően azt mondta: kellenek a hátizsákos turisták, de figyelni kell, hogy nyissuk az ollót és teret engedjünk más célcsoportok számára is. Szerinte az épített örökség és a Duna mellett fontos, már kiforrott pillére a vonzerőknek a gazdag szállodai kínálat és a rendkívül változatos éttermi paletta, ezek sokszínűsége versenyelőnyt biztosít Prágával és Béccsel szemben. Orbán Ráhel szerint azonban

hiányzik Budapesten a luxusvásárlás lehetősége, és ez nemcsak magát a fogyasztást, de a vásárlási élményt, a kirakatnézegetést, a szép üzletek felkeresését is magába foglalja.

Ez a lehetőség véleménye szerint bizonyítottan meghosszabbítaná a tartózkodási időt és jelentős pluszbevételt jelentene a szolgáltatók, valamint az ország számára.

Orbán Ráhel arról is beszélt, mi Budapest versenyelőnye Prágával, Béccsel szemben.
Orbán Ráhel arról is beszélt, mi Budapest versenyelőnye Prágával, Béccsel szemben.
Fotó: BDPST Group

A Dorothea Hotel elérhető áron hozza a luxusszínvonalat - és még nincs kész

Beszélt a BDPST Group portfóliójának legújabb budapesti ékkövéről, a Dorothea Hotelről is. Orbán Ráhel szerint a BDPST Koncept által kifejezetten a magyar piacra megálmodott Dorothea nem luxusszálloda, bár kétségkívül a Marriott Autograph Collection brandjének top szállodája lett, és az elérhető, megfizethető luxust képviseli. Érzetében, élményében, dizájnjában nincs lemaradva versenytársaitól, az árazásban azonban nem hozza a nyugat-európai ötcsillagos hotelek szintjét.

„A Dorothea még nincs kész, a jövőben a szálloda és a benne lévő éttermek helyzetét egyaránt szeretnénk megszilárdítani" – beszélt a következő három év teendőiről Orbán Ráhel.

A Dorothea Hotel nem mellesleg tavaly novemberben, alig néhány nappal a nyitás után a turizmusonline.hu-t is magába foglaló Klasszis Csoport egyik csúcsrendezvényének is helyszínt adott: itt adtuk át a Klasszis TopDesign díjakat. A tavalyi győztesekről itt olvashat bővebben:

A Klasszis Csoporton belül működő Turizmus Online szakmai portál idén is meghirdeti a hazai teljes Horeca-ágazatot felölelő, a hazai szállodásokat, kisebb és nagyobb vendéglátóhelyeket, külső- és belsőépítészeti tervezőket megszólító Klasszis TopDesign 2024 szakmai versenyét, amely a hazai vendégváró szakma legátfogóbb, legszélesebb spektrumú, rangos nemzetközi zsűrit felvonultató versenye. A pályázati kiírás megjelent, további részletek és jelentkezés a Klasszis TopDesign 2024 hivatalos weboldalán >>

A TrendFM műsorát, az Orbán Ráhellel készült teljes beszélgetést itt meghallgathatja:


A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait

A debreceni reptéri szálloda közzétette foglaltsági adatait 

Hetven százalékos foglaltsággal működött első évében az ibis Styles Debrecen Airport szálloda.
Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája

Már fogadja vendégeit Magyarország első voco by IHG lifestyle szállodája  

A voco Budapest D8 új dizájnnal és megújult gasztronómiai koncepcióval várja vendégeit Budapest belvárosában.
Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek?

Egyre szigorúbb airbnb szabályok jöhetnek? 

Hogyan befolyásolja a budapesti szálláskiadó piacot a moratórium, az egyes kerületi korlátozások és mit szólnak ehhez a tulajdonosok, az üzemeltetők és nem utolsósorban a társasházak lakói?
Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels

Bővíti szállodai portfólióját a Danubius Hotels  

A Danubius elsőként hozza Magyarországra a Radisson  Individuals márkát,  a szállodalánc már öt nemzetközi brand üzemeltetésével erősíti piaci szerepét .
Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések

Bécsi hotelpiac: növekvő kereslet, új fejlesztések 

Ausztriában 2025-ben több mint 157 millió vendégéjszakát regisztráltak, ebből több mint 20 milliót Bécsben, ami több mint 6 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad

Egy győri hotel nemcsak vendégeket fogad 

A most induló Kortárs Galéria nyitókiállítása július 15-től látogatható.
Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását

Pályázati felhívás: keresik az Év Technológiai Újítását 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége idén is meghirdette társult tagjai részére az Év Technológiai Újítása pályázatot.
Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja

Különleges koncepcióval újult meg az Aria Hotel rooftopbárjának designja 

Veuve Clicquot champagne-élménnyel újult meg a High Note SkyBar.
Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték

Egyéves a Mamaison Hotel Chain Bridge Budapest – meg is ünnepelték 

Rangos díjakkal és teltházas időszakokkal telt az első éve a pesti belváros boutique hotelnek.
Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után

Eltűnt pénzek, törölt foglalások, károsult vendégek – ez maradt a Hotel & More után 

Nemcsak a vendégek, hanem a közvetítő partnerek is jelentős veszteséget könyveltek el. Megkerestük az üggyel kapcsolatban Klemm Balázst, a Hotel & More Group tulajdonos-vezérigazgatóját, cikkünkben az ő reagálását is közöljük.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.